REKLAMA

Strażacy z wizytą w SOSW Barycz [zdjęcia]

W miniony czwartek wychowankowie Internatu SOSW im. Zdzisławy i Stanisława Bytnarów w Baryczy mieli możliwość zapoznania się z pracą strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Modliszewic.

REKLAMA

Zainteresowanie sprzętem gaśniczym oraz wozem strażackim przerosło oczekiwania organizatorów. Dzieci z uwagą słuchały dowódcy jednostki  Grzegorza Chrabąszcza, zadawały pytania i oczywiście z zaciekawieniem oglądały wyposażenie uczestniczące w każdej akcji ratowniczo-gaśniczej. Zapewne niewiele osób miało w swoim życiu możliwość przymierzenia prawdziwego umundurowania strażaka wyruszającego na akcję –  wychowankowie SOSW w Baryczy owszem!

Chętni mogli założyć ognioodporny strój łącznie z hełmem i butlą tlenową. Prezentacja możliwości wozu strażackiego, w tym działka wodnego zrobiła na dzieciach największe wrażenie. Każdy mógł wsiąść do kabiny i z bliska obejrzeć poszczególne sprzęty. Prawdziwą furorą okazała się przejażdżka wokół Internatu przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych.

REKLAMA

Spotkanie poprzedzały zajęcia świetlicowe przygotowane przez wychowawców Internatu, które zapoznały wychowanków z pracą strażaka, która polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy zwierzętom oraz ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Dzieci utrwaliły sobie również numery alarmowe.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *