REKLAMA

‚Sufler’ zagra w ‚Leliwie’ w hołdzie Romualdowi Lipce

„Sufler” w hołdzie Romualdowi Lipce w niedzielę 8 marca w Końskich zagra przeboje „Budki Suflera”: „Takie tango”, „Za ostatni grosz”, „Cień wielkiej góry”, „Nie wierz nigdy kobiecie” czy „Jolka, Jolka pamiętasz”. To tylko niektóre z wielkich przebojów „Budki Suflera” skomponowanych przez Romualda Lipkę. Te oraz inne piękne piosenki zabrzmią w niedzielę 8 marca o godzinie 18 w restauracji „Leliwa” w Końskich. Koszt biletu to 20 złotych.

REKLAMA

„Któż lepiej mógłby zaśpiewać i zagrać największe przeboje Romualda Lipki niż nasz rodzimy zespół „Sufler”, który od kilu lat oddaje hołd wielkiemu muzykowi. Gdy usłyszałam smutną wieść o śmierci kompozytora i multiinstrumentalisty od razu pomyślałam, że powinniśmy wraz z „Suflerem” uczcić jego pamięć – radośnie i muzycznie, tak jak by sam Romuald Lipko był tu z nami” – mówiła wicedyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich Marzena Kądziela.

REKLAMA

Inicjatywa zorganizowania koncertu ku pamięci Romualda Lipki wyszła od muzyków zespołu „Sufler”, którzy postanowili spotkać się 8 marca w Miejsko-Gminnym Domu Kultury –Nasz koncert będzie upamiętnieniem genialnego kompozytora. Mamy nadzieję, że Markiem Werensem, Kingą Kot, Zbyszkiem „Buniem” Bukowieckim śpiewać będzie cała publiczność” – opowiadał Zbigniew Werens, współtwórca „Suflera”, perkusista.

Fot. MGDK w Końskich

Przypomnijmy, że „Sufler” to formacja złożona ze znakomitych muzyków, na co dzień działających w swoich zespołach. Od czasu do czasu porzucają rodzime grupy, by spotkać się w „Suflerze”, grać i śpiewać największe hity „Budki Suflera”. W skład zespołu wchodzą: wokaliści Kinga Bukowiecka Kot i Zbigniew „Bunio” Bukowiecki, gitarzyści Marek Werens oraz Lolek Niedzielski, basista Jacek Cedler, klawiszowiec Krzysztof Śliwiński i perkusista Zbigniew Werens.

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *