REKLAMA

Sukcesy naszych w wojewódzkim konkursie ‚Sto Lat Policji’ [wideo, zdjęcia]

W Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli zakończył się w piątek Wojewódzki Etap Ogólnopolskiego Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich ,,100 lat Policji”. Laureaci, którzy zajęli pierwsze miejsce w konkursie rywalizować będą teraz w ostatnim etapie, którego finał odbędzie się w Komendzie Głównej Policji. Wśród laureatów jest wielu Konecczan. 

REKLAMA

Organizatorami konkursu byli Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Paweł Dzierżak, Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Waldemar Cisowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański. Patronatów honorowych temu przedsięwzięciu udzielili Wojewoda Świętokrzyski  Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik oraz Burmistrz Miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński, pełniący funkcje starosty koneckiego Grzegorz Piec, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych z policją stowarzyszeń na czele ze Świętokrzyską Grupą Wojewódzką IPA. Uroczystość prowadziła Elżbieta Pryciak z KWP w Kielcach oraz st. sierż. Piotr Przygodzki – Oficer Prasowy KPP w Końskich. Wojewódzki etap konkursu ,,100 lat Policji” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród najmłodszych jak również młodzieży oraz seniorów. Łącznie nadesłano 43 prace, wśród których oceniane były prace plastyczne, literackie, audiowizualne oraz sceniczne. Komisja podzieliła je pod kątem wieku uczestników oraz kategorii. Każdy z uczestników festiwalu otrzymał upominki od organizatorów, natomiast zwycięskie prace będą walczyć o kolejne nagrody w etapie, który odbędzie się w Komendzie Głównej Policji. Uczestników konkursu doceniali między innymi zastępca komendanta wojewódzkiego policji Artur Bielecki oraz wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

„Przede wszystkim chcę podziękować i pogratulować tym, którzy przystąpili do tego konkursu, bo wysoki poziom świadczy o tym, że gro osób zaangażowało się w to bardzo mocno i za to serdecznie dziękuję, bo z tego co wiem to są kategorie wiekowe od roku to stu lat. Serdecznie dziękuję i cieszy mnie, że tę inicjatywę przyjęliście w taki sposób i tak dało się to zrealizować. Sto lat policji to również sto lat Państwa Polskiego i wpisujemy się w te obchody, powstanie tej polskiej państwowości” – mówił do zgromadzonych inspektor Artur Bielecki, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

REKLAMA

„Wszystkim osobom. Zarówno dzieciom, młodzieży, ale również i dorosłym, którzy mieli przyjemność tworzyć swoje prace chciałbym pogratulować udziału, pogratulować wszystkich wyróżnień i nagród. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie sprawi, że wszyscy będziecie Państwo rozwijali swoje pasje i umiejętności w kolejnych latach” – podkreślał Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

Wśród laureatów pierwsze miejsca zajęli:

I kategoria malarsko-plastyczna klasy 0-3 zwyciężyła Amelia Basiak z Placówki Wsparcia Dziennego w Końskich

II kategoria malarsko plastyczna klasy 4-8 zwyciężyła Marta Sota z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli

III kategoria malarsko-plastyczna OPEN szkoły średnie zwyciężyła Alicja Rzepka z LO w Staszowie

Kategoria literacka- wiersz zwyciężył Piotr Walendziak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach

Kategoria próby literackie zwyciężyła Zuzanna Wąsik – córka funkcjonariusza z KPP w Końskich

W kategorii literackiej przyznano, także nagrodę za wyjątkową pracę historyczną, jej autorem był st. sierż. Andrzej Pawłowski funkcjonariusz z KMP w Kielcach.

Nagroda Specjalna powędrowała również do Szczecina, otrzymał ją Szymon Kurdziel – jego prace do KWP w Kielcach przesłali rodzice funkcjonariusze KWP w Szczecinie.

Nagrodę specjalną otrzymali również uczniowie ZDZ w Końskich, którą w imieniu uczniów odebrała  Dyrektor Kinga Ostrowska.

W kategorii audiowizualnej zwyciężyli seniorzy z koneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy zaprezentowali skecz pn. ,,Z życia wzięte- spotkanie na drodze”.

Najlepsi w kategorii scenicznej okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie, którzy poruszyli wszystkich swoją sztuką pn. ,, Historia policji zaklęta w pamiątkach i kartkach rodzinnego albumu”.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie, który odbędzie się w Komendzie Głównej Policji.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *