REKLAMA

Święto Niepodległości 2022 w Końskich. FOTORELACJA

Wielu mieszkańców Końskich wzięło udział w piątek w obchodach miejskich 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zobaczcie mnóstwo zdjęć z tego wydarzenia.

REKLAMA

Niebawem u nas relacja wideo. 

REKLAMA

Patriotyczne obchody rozpoczęły się o godzinie 11:20 pod Pomnikiem Wdzięczności przy ulicy Piłsudskiego. Zgromadziły się tam władze, liczne delegacje różnych jednostek, miejska orkiestra, a część artystyczną zaprezentowali przedstawiciele Miejsko-Gminnego Domu Kultury oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło złożenia wiązanek i zniczy z myślą o bohaterach walczących o wolną Polskę oraz wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Dopisali mieszkańcy – frekwencja wśród postronnych uczestników była wysoka. Z biało-czerwonymi flagami maszerowali seniorzy, ale i pełne rodziny wraz z dziećmi.

Przemarsz do Kolegiaty św. Mikołaja rozpoczął się tuż po 12:00. Jako pierwsza szła orkiestra złożona głównie z członków Big Bandu działającego przy Domu Kultury, a pochód zamykały liczne wozy Ochotniczych Straży Pożarnych.

W kolegiacie przed mszą świętą odbyła się część artystyczna pt. „Ojczyzna w sercach się zaczyna” przygotowana przez społeczność Szkoły Podstawowej w Modliszewicach. Nabożeństwo dedykowano ojczyźnie, a po nim miało miejsce jeszcze wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *