REKLAMA

Święto Niepodległości w Końskich. Program i zaproszenie [wideo]

Już w piątek przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji władze miasta i gminy Końskie zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w oficjalnych uroczystościach oraz tradycyjnym przemarszu. Początek pod „Ekonomikiem” o godzinie 11:20.

REKLAMA

„W czwartek Szkoła Podstawowa w Modliszewicach o 13:30 będzie miała takie kluczowe wystąpienie, coś w rodzaju centralnych obchodów dla uczniów Szkół Podstawowych. Natomiast 11 listopada zgodnie z tradycją spotykamy się pod Pomnikiem Wdzięczności, gdzie po krótkiej części artystycznej i po złożeniu wiązanek przemaszerujemy do Kolegiaty, gdzie o 12:15 zostanie odprawiona msza w intencji ojczyzny. A zakończymy ten dzień wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, na które zaprasza MGDK Końskie i Kolegiata, to będzie wczesnym popołudniem. Śpiewać będziemy pieśni, które ukształtowały całe pokolenia Polaków i doprowadziły do tego, że w roku 1918 mogliśmy skutecznie wybić się na niepodległość. Zapraszam wszystkich Państwa do uczestnictwa” – mówi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Program obchodów: 

REKLAMA

Czwartek, 10 listopada 2022 r. 

13:30 Uroczysta Akademia   „Dla tej, co nie zginęła! Sekretem szczęścia jest wolność, a sekretem wolności jest odwaga” w ZPO w Modliszewicach

PIĄTEK, 11 listopada 2022 r.

11:20 Rozpoczęcie uroczystości pod Pomnikiem Wdzięczności przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Końskich. Złożenie okolicznościowych wiązanek.

12:00 Przemarsz ulicami miasta do Kolegiaty pw. św.  Mikołaja w Końskich

12:15 Msza Święta w intencji Ojczyzny. Program słowno-muzyczny „Ojczyzna w sercach się zaczyna”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *