REKLAMA

Świnie biegają po centrum Końskich. Wypadek transportu z trzodą chlewną – Aktualizacja [zdjęcia, wideo]

Przed godziną 23 w Końskich na rondzie przy ulicy Kieleckiej przewróciła się ciężarówka marki Volvo. Jak się okazało transportowała ona świnie. Akcja strażaków trwała do 5 rano. 

REKLAMA

„W ciężarówce podróżowało około 170 świń. Kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków i wypadł z ronda. W efekcie tego 25 zwierząt zginęło. Pozostałe były uwięzione w pojeździe lub rozbiegły się na ulicę. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.” – relacjonuje Tomasz Kruszyna z koneckiej policji.

Samochód ciężarowy zmierzał w kierunku ulicy Kieleckiej od strony Warszawy, w pewnym momencie już na samym rondzie znajdującym się przy stacji paliw ciężarówkę przechyliło i wywróciła się na bok. Kierowca w skutek tego zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. Inne uciekły na koneckie ulice, a jeszcze inne zostały uwięzione w transporcie.

REKLAMA

W akcji wyłapywania świń oraz zabezpieczenia miejsca wypadku uczestniczą jednostki OSP Modliszewice, OSP Nieswiń, dwie jednostki JRG Końskie oraz policja. Na ten moment ruch w tym miejscu jest zupełnie zablokowany.

Zdjęcia:

Wypadek transportu trzody chlewnej 03

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *