REKLAMA

Symboliczne uroczystości 3-majowe w Radoszycach i Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Zarówno w Radoszycach, jak i w Stąporkowie odbyły się symboliczne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Radoszycach w formie mszy oraz złożenia wieńców przez zgromadzonych, w Stąporkowie było to złożenie wiązanki przez włodarzy i montaż słowno-muzyczny Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

REKLAMA

W Stąporkowie skromna delegacja z Urzędu Miasta z burmistrz Dorotą Łukomską na czele złożyła wiązankę pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Oprócz tego wczoraj odbył się VII Rajd z Flagą, który relacjonowaliśmy TUTAJ. MGOKiS w Stąporkowie przygotował także montaż słowno-muzyczny z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Za jego powstanie odpowiedzialni są instruktorzy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Stąporkowie oraz młodzież ze szkół z terenu gminy Stąporków. Przedstawiamy go poniżej:

REKLAMA

W Radoszycach obchody rocznicy rozpoczęły się mszą o godzinie 12 w kościele parafialnym. Następnie zgromadzeni przemaszerowali pod pomnik przy rynku. W uroczystym złożeniu kwiatów oraz wiązanek uczestniczyli radni z przewodniczącym Marianem Jankowskim na czele, przedstawiciele Urzędu Gminy w Radoszycach, poczty sztandarowe z jednostki OSP Radoszyce, Sławomir Staciwa jako przedstawiciel kombatantów oraz Krystyna Lewandowska w imieniu związanej z województwem świętokrzyskim poseł Agaty Wojtyszek.

Zdjęcia (UMiG Radoszyce, UMiG Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz