REKLAMA

Szachowe zmagania dzieci i młodzieży w Domu Kultury w Końskich [wideo, zdjęcia]

W sobotę od rana w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich przy ulicy Partyzantów rozegrano turniej szachowy dla dzieci i młodzieży do lat 14 o Puchar Dyrektora DK-u. Zwyciężył Adam Duda. 

REKLAMA

„To pierwszy taki turniej w Końskich dla dzieci i młodzieży. Miejmy nadzieję, że będzie duża frekwencja i że się powiedzie. My chcemy rozkręcić ten klub, rozkręcić Końskie szachowo, zarazić ludzi szachami. A żeby to zrobić to musimy zacząć od młodych, ale zapraszamy i starszych. Zarówno do klubu jak i na turnieje. Tutaj dzisiaj gramy tempem szybkim tj. 10 minut + 5 sekund za ruch. Jest 9 rund i wyłonimy zwycięzcę” – mówi Adam Szymański, prowadzący Klub Szachowy w Domu Kultury w Końskich.

Klub szachowy przy MGDK Końskie działa już od czterech lat i ma już pierwsze sukcesy – to piąte miejsce w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego i zdobyta kwalifikacja na Mistrzostwa Polski. Klub jest czynny w każdy piątek od 15:00 do 19:00 i udział w zajęciach jest zupełnie darmowy. Od czasu do czasu organizuje też lokalne turnieje – podobne do tego sobotniego –„Jeśli chcecie Państwo by dzieci się dobrze rozwijały, chcecie by nauczyły się logicznie myśleć, nauczyły się cierpliwości, rywalizacji, wygrywania i przegrywania to zapraszamy do klubu” – dodaje Adam Szymański.

REKLAMA

Możliwe jest także skorzystanie z indywidualnych lekcji z Andriejem Matwiejczukiem – mistrzem szachowym z Ukrainy. Koszt takiej lekcji to 50 zł za 1,5 godziny.

W sobotnich zawodach udział wzięło blisko 20 młodych szachistów. Po kilku godzinach gry najlepszym w turnieju okazał się Adam Duda, drugi był Tomasz Stelmach, a trzeci Jan Zwierzchlewski. Najlepszą z dziewcząt była Małgorzata Karaś (piąte miejsce w całym turnieju). Najlepsi otrzymali puchary, medale, a także nagrody rzeczowe.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Szachowe zmagania dzieci i młodzieży w Domu Kultury w Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

    Sentencja ostatniego zdania Pana Adama instruktora szachowego ma chyba najbardziej wymowne znaczenie… rozwój młodzieży w środowisku kultury… to czego nam tak brakowało od dekad w mieście… i nie chodzi tu tylko o szachy… czekamy na spotkania w takich miejscach jak wystawy, kino, muzea, teatr, koncerty wewnątrzsceniczne, plenerowe spotkania artystyczne, pikniki, kiermasze… czy trzecie pokolenie po 89 będzie w końcu mieć szansę? oczywiście nie zapominamy o winie historycznej tych co to zaniedbywali… miasto musi zostać odbudowane w każdej z utraconych form rozwoju…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *