REKLAMA

TKN Studio: Piotr Słoka, odcinek 84

Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka to kolejny gość naszego TKN Studio. Pytaliśmy go o pracę rady, o zarzuty które w jego stronę kierowali członkowie Prawa i Sprawiedliwości, ale i o inwestycje jakich dokonywano podczas trwającej kadencji na terenie miasta i gminy. Piotr Słoka w TKN Studio nie przebierał w słowach między innymi oceniając działania… Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim oraz powiecie koneckim. 

REKLAMA

Piotr Słoka to samorządowiec, który wielokrotnie udowadniał, że mówi to co myśli. Rzadko też zmienia zdanie, chociaż jest otwarty na ostre dyskusje i argumenty. Również w rozmowie z nami nie ukrywał wielu skrajnych poglądów na różne lokalne sprawy. Nie zabrakło naprawdę mocnych słów, a fragment wypowiedzi musieliśmy nawet ocenzurować.

REKLAMA

Zapraszamy do oglądania.

REKLAMA

29 thoughts on “TKN Studio: Piotr Słoka, odcinek 84

 1. Konecczanka pisze:

  Dla mieszkańców miasta Końskie z tych Waszych inwestycji nic nie wynika, jedynie Ogródek Jordanowski dla dzieci!

 2. Antek pisze:

  Panie Przewodniczący, samochwalstwo przekracza granice przyzwoitości ,kto likwidował w Polsce szkoły czy Pan wie ? A Wy zlikwidowaliście w mieście szkołę w mieście. Wie Pan ile lat czekali sportowcy na budynek przy ul Południowej ? Cieszy się Pan z nowej sali widowiskowej Przy DK kiedy będzie jej otwarcie? Wie Pan ile lar dzieciak ze szkoły podstawowej czekały na halę sportową jaki mieli warunki ucząc się na lekcjach WF-u Wie Pan ile lat zawiaduje już gminą KO. Tak można mnożyć i mnożyć ,A już ten skok cywilizacyjny na wsiach bo będą świetlice , albo place zabaw ,gratuluję poczucia humoru.

 3. Jan Dzik pisze:

  Panie Słoka , za dużo w lesie Pan siedzi , za mało Pan widzi .

 4. Moje Miasto pisze:

  Pan Przewodniczący jak zwykle kontrowersyjny. Chętnie powtarza ” BÓG, HONOR. OJCZYZNA” , może wcześniej niech przeczyta co powiedział Św. Augustyn ” Spotkałem wielu ludzi ,którzy kłamią, ale żadnego ,który chciałby być okłamywany.” Od wielu lat interesuję się „sceną polityczną” naszego miasta. Bez większego problemu mogę powiedzieć o armii farbowanych lisów dla których cytowane przez Przewodniczącego słowa były istotne w momencie – kto wygrał wybory. Cztery lata w SLD, cztery w PIS, cztery w PO. Gdzie „koryto” tam MY. Opozycja w mieście jest nie po to ,żeby kwestionować zasadność pozyskania środków ,tylko w jaki sposób są one wydatkowane. Że nie mam racji? Pozyskano środki na jak przewodniczący powiedział rewitalizację zadania Nr 1- Sielpia. Kto z Państwa wchodził do wody w ubiegłym roku tak na wysokości parku linowego? W jakim kolorze wychodziliście z wody? Jak jest prowadzona ta inwestycja, jakie są opóźnienia, jak wyglądały prace na niecce zbiornika, jak na łapaczu rumoszu? Zadanie Nr 2 – centrum miasta. Panu przewodniczącemu się podoba. Gdzie On mieszka? Dlaczego nikt nie liczył się nikt z mieszkańcami? Jakie były opóźnienia ? wszystko przez covit? Park – o ile przekroczono termin oddania inwestycji? Mostek w parku – kto wydał zgodę na rozbicie zabytkowych przyczółków mostowych? Górka parkowa – schody ? Po co.? A zapomniane zadanie ratowania Gloriety . Tuje ważniejsze?. Obiekty sportowe- to czysta kpina. Wydano pieniądze na projekt stadionu lekkoatletycznego w miejscu gdzie nie powinien być budowany. Może o tym jak widzą stadion la. zapytać trenerów lekkiej atletyki. Gmina ma pieniądze żeby inwestować w salę w Kopaninach dla około 60 dzieci , a dla 17 tyś mieszkańców Końskich nie ma na stadion , a Radoszyce dały radę. Czy to prawda, że UMiG oddał pieniądze do Ministerstwa Sportu przeznaczone na budowę stadionu?. Dworzec przesiadkowy – przecież miało być inaczej – do sprawdzenia w – artykuły w prasie , wywiady w TKN. O świetlicach wiejskich – szkoda gadać. Za ciężkie pieniądze buduje się obiekty dla OKAZJONALNYCH spotkań. Nie ma żadnego planu działania systematycznych spotkań . Sporo czasu poświęciłem żeby obejrzeć już „działających” najczęściej zamknięte. Szykowany jest kolejny pomysł , który niestety poparli wszyscy radni – patrz ostatnia sesja – rondo koło sądu . Jak ma to wyglądać za ponad 6 milionów? Po to jest opozycja . Szkoda ,że tak beznadziejnie słaba, by dopytywać na co i po co będą wydawane publiczne pieniądze. Ale jeszcze bardziej szkoda ,że radni Pana burmistrza tak bez zastanowienia przegłosowują wszystko co im się karze. Co do Domu Kultury i kina to jak powiedział Mark Twain ” spuśćmy na to zasłonę miłosierdzia „

 5. Mefisto pisze:

  Jak wyjaśnić, że tak łatwo dewiacje dogadują się z byłymi ubekami? Czynniki genetyczne? Specyfika regionu.

 6. Adam pisze:

  Ludzie ,no to kto wam wybiera tych ludzi ? Z Warszawy nam przywoza gotowe nazwiska ?
  To mieszkancy wybieraja swoich przedstawicieli w demokratycznych i bezposrednich wyborach … czego nie rozumiecie ? Jak jest zle to miejcie pretensje sami do siebie przed lustrem . Gdybyscie to wy ,co nie daj Boze rzadzili to efekty byłyby o wiele gorsze , bo wy tylko stekac umiecie i narzekac … nic wiecej .A jak czujecie wene to stanac w szranki w kolejnych wyborach . Pokazcie swoja wielkosc.

 7. Miasto pisze:

  A co do Sielpi, to wykonanie pożal się ale do kogo ,A zobaczcie Państwo teren oddany przy Domu Kultury od strony parku coś nieprawdopodobnego kto to odbierał ? Panie zgubiona strzelba ? Głupota nie zna granic ,ale jak się wydaje pieniądze żeby tylko trwać nie swoje nie licząc się z kosztami!!! Bo te pieniądze to manna z nieba spadły Pan jest z Piły to tam w tej okolicy są cztery place zabaw a Pan z radością oświadcza że będzie piąty .W miejscowości Piła będzie drugi! A pana guru chyba myśli ze to jest jego prywatny folwark bo zatrudnił nawet swoją żonę o kolegach nie wspomnę i rodzinie , kogo tam jeszcze.. Gdzie ten honor Wasz.

  • Krzysztof pisze:

   Znajomi są wszędzie w szkołach również zatrudniana jest rodzina, która traktowana jest ponad stan. Kolesiostwo u nas to norma. Tak to jest w takich pipidówkach jak Końskie..ręka,rękę myje!

 8. Konecczanka pisze:

  Niektórzy niestety nie rozumieją specyfiki oddawania głosów w tym mieście. Kto i na kogo i dlaczego głosuje. Albo udają, że nie rozumieją i jeszcze próbują winę na mieszkańców zrzucać. Żałosne.

 9. kosiarz pisze:

  Teraz to już pozamiatane po 17 latach nieudacznego zarządzaniem miastem KO to pozamiatane ,Ci którzy mieli wyjechać to wyjechali a reszta młodych czeka na okazję wyjazdu .Zostali sami swoi. elektryk ,fryzjer, sklepikarz, behapowiec emerytka .portier ect. to świetlic ,placów zabaw przybędzie .Takie prorozwojowe mają pomysły.

 10. Tom pisze:

  Zgadza się. Ciekawe czy młodzi z Końskich mają inne plany/marzenia wobec tego miasta jak tylko je upuścić ?

 11. Konecczanka pisze:

  Panie Słoka, jest rok 2023 a Końskie toalety nadal nie mają. Ten kibel którego tak Pan zironizował w swojej wypowiedzi to podstawa. Na dworcu wszyscy przyjezdni i odjeżdżający z parku korzystają – zabytkowego!
  Jak Wam nie wstyd przechwalać się ze świetlic wiejskich! Do wiader za przeproszeniem sikajcie itd.
  Przecież to gołym okiem widać, że Wy nie myślicie o rozwoju miasta bo o podstawowe sprawy nie dbacie tylko o to co Wam jest potrzebne. Pan zmarzł podczas wyborów? Trzeba było sobie ognisko rozpalić idąc Waszym tokiem myślenia.
  Jak można przeznaczać pieniądze na bibliomaty na wsiach a ludzie WC nie mają, żeby swoje podstawowe, naturalne potrzeby fizjologiczne załatwić. Wstydźcie się i pora się oddalić wszyscy razem wzięci z Waszym podkreślam z Waszym nie naszym przywódcą na czele! A krótko mówiąc WYNOCHA.

 12. Pekaesiosz pisze:

  Dlaczego burmistrz używa samochodu służbowego do celów prywatnych . Jazda z Sieroslawic do miasta i z powrotem chyba kosztuje .Proszę o wyjaśnienie tej kwestii.

 13. Konecczanka pisze:

  Mefisto
  Tam, gdzie zaczyna się prawda a do tego średniowiecze tam kultura się kończy.

 14. Dzik z lasu pisze:

  No nie ,facio mi ciśnienie podniósł tymi gadaniem bez składu i ładu .Chyba tradycyjnie nie wie co mówi .Jak Oni to źli jak my to cacy. Twój guru dla władzy poszedł z każdym aby zaspokoić własne ego .A gdzie honor . czerwony , opluwający .Czy Pana amnezja dopadła.

 15. Marian pisze:

  Sprzątaj pan swoje podwórko a nie wycieczki w stronę Starostwa bo macie tam zabagniony teren.

 16. Beton pisze:

  Pouczać chce PAn opozycję zazdrości Pan zarobków , za mało inwestycji w Starostwie A pod nosem nic nie widać wąsy przeszkadzają , głośne sprawy szkodliwego eternitu a na dachu w budynku przy urzędzie gminy PGM dach pokryty szkodliwym eternitem ale co tam my jesteśmy wspaniali

 17. z Polnej pisze:

  W Końskich po dojściu twardej prawicy do władzy jest pozamiatane.Bo czy to starostwo czy gmina to jest prawica,taka pokomuszowska do tego,tylko że teraz biorą się za łby,stanowisk zaczyna brakować.Pracy żadnej w miescie ..chyba że z polecenia partyjnego albo rodzina czy kolesie.Ludzie młodzi uciekają, ,miasto się wyludnia.CO BY TU JESZCZE SPIEPRZYĆ PANOWIE,CO BY TU JESZCZE.Powodzenia

 18. Stachu pisze:

  Budowa hali przy szkole nr 2 w mieście nie jest czasem zagrożona , od kilku dni nie ma budowlaniców na placu budowy. Opóźnienia są u nas normą.

 19. Zauszniak pisze:

  Ciekawe jak zachowa się prawdziwa opozycja w głosowaniu na najbliższej sesji .czy za altanki ,świetlice , place zabaw te kosztowne inwestycje kupił sołtys ich głosy.

 20. mieszczuch pisze:

  Jeszcze prawie rok tej męczarni z tymi radnymi ,da Bóg że ludzie wreszcie postawią na ludzi wykształconych zdecydowanie młodszych. Bo sołtys jak to sołtys obstawił się swoimi i wodzi ich za nosy .Gminę traktuje to jak prywatny folwark ,pozatrudniał swoich poddanych siedzą jak przysłowiowa mysz pod miotła,

 21. szeregowy pisze:

  Uszy czerwone ,od czego?, ta łamana cudaczna polszczyzna. Aby został można ze wszystkimi jak w wojsku za komuny.

 22. 63 pisze:

  Bóg Honor Ojczyzna, nie można szafować słowami , tak ważnymi dla patriotów którzy ginęli za wolną Ojczyznę ,Polskę. Panie przewodniczący nic Pan nie wie co się dzieje w gminie ? K O zawłaszczył gminę tak ja była jego własnością . Pozatrudniał swoich kolesi , oraz znajomych nawet żonę w podległej gminie jednostce. Nie znosi krytyki -prawdy ,mści się na tych ludziach którzy o tym piszą mówią.

Dodaj komentarz