REKLAMA

Szkoła w Górnikach się zmienia. Jest piękny amfiteatr [wideo, zdjęcia]

Przy Szkole Podstawowej w Górnikach w gminie Radoszyce w ostatnich miesiącach powstało wiele ciekawych elementów zmieniających otoczenie. Najbardziej efektowny jest amfiteatr, ale placówka doczekała się też udoskonaleń wewnątrz, jak i na zewnątrz – wyremontowano łazienki, odświeżono sale, a przed budynkiem powstał piękny ogród. We wtorek podczas specjalnego Dnia Rodziny władze szkoły dziękowały sponsorom i przyjaciołom, bez których rozwój tego miejsca nie byłby możliwy. 

REKLAMA

„Jestem dumny, że mogę być tu w tym miejscu i współpracować z tym środowiskiem. To są wspaniali ludzie. Oczywiście jeżeli jest jakiś wspólny cel, a tym celem było poprawienie warunków naszym dzieciom i ten cel wszyscy zrozumieli to zryw całego społeczeństwa był jak zryw do powstania.  Udało nam się bardzo mocno zmienić otoczenie tej szkoły i nadal ono się zmienia”  – mówi Sławomir Staciwa, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Górnikach.

Piękny amfiteatr za budynkiem szkolnym powstał w 90% za pieniądze od sponsorów oraz w ramach prac wykonywanych w czynie społecznym. Obiekt mogący pomieścić około 250 widzów nie jest jeszcze oficjalnie odebrany, ale w trakcie wtorkowego dnia rodziny miała miejsce jego prezentacja. Przy szkole rozpoczęła się już budowa boiska do piłki nożnej, jest jakościowy nowy stół do tenisa, wielka plenerowa szachownica i w końcu ogród, który jest dumą społeczności szkolnej. To wszystko owoc dobrej współpracy władz szkoły z władzami gminy Radoszyce oraz prywatnymi sponsorami – „Udało nam się w ciągu tych niespełna pięciu lat pozyskać dzięki tym wspaniałym ludziom około 100 tysięcy złotych na poprawę warunków. Oczywiście ogromna pomoc organizacyjna, logistyczna i nie tylko pana burmistrza. On też potrafił pomóc w tym by szersze środowisko, nawet ludzie spoza obwodu szkoły, którzy czasami zobaczyli, że mała szkoła ma potrzeby, też te dzieci chcą być szczęśliwe” – opowiada nam dyrektor Staciwa.

REKLAMA

Wielką pomoc placówka otrzymała od Fundacji PGE i jej przedstawiciela wywodzącego się z gminy Radoszyce Marcina Gierczaka, a także pracowników posterunku energetycznego w tej miejscowości, ale także od kilkudziesięciu innych osób. Jedni ofiarowywali swoją pracę, inni materiały jak np. drewno, a jeszcze inni po prostu środki finansowe.

Przed szkołą teraz kolejne wielkie wyzwanie – budowa hali gimnastycznej. Na ten cel gmina Radoszyce pozyskała środki z „Polskiego Ładu” oraz zabezpieczyła już wkład własny –„To co dookoła szkoła się zmieniła, to co w środku zostało zmienione to nie musimy was przekonywać, to są czyny i widoczne zmiany. Ja nie przedłużając dziękuję wam wszystkim, bo to jest praca zespołowa – sponsorska, ale i ludzkich rąk. Szanowni państwo, 100 tysięcy od sponsorów to duże pieniądze, 200 tysięcy złotych dołożyliśmy przez ten okres z Urzędu Gminy Radoszyce. Teraz przed nami to, co najważniejsze. Została podpisana umowa na budowę hali. Na to drodzy Państwo zasługujecie” – przemawiał do obecnych podczas Dnia Rodziny burmistrz Radoszych Michał Pękala.

A już 10 czerwca Szkoła Podstawowa w Górnikach będzie obchodzić jubileusz swojego 100-lecia. Już dziś społeczność zaprasza na to wydarzenie. Początek uroczystości o godzinie 9:30.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *