REKLAMA

Szkoła w Rudzie Malenieckiej z nowoczesnym projektem [zdjęcia]

W poniedziałek w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Malenieckiej podpisano umowę na realizację projektu „Nowoczesna Szkoła Podstawowa w Rudzie Malenieckiej”.

REKLAMA

Umowę podpisały dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej Urszula Piwowarczyk, członek Zarządu Województwa Agata Binkowska oraz skarbnik gminy Ruda Maleniecka Małgorzata Staszczyk, a obecni na spotkaniu byli również wójt gminy Leszek Kuca, przewodniczący Rady Gminy Piotr Pałgan, starosta Bogdan Soboń oraz wicedyrektorka ZPPO Dorota Zygmunt.

REKLAMA

Projekt będzie realizowany od stycznia 2019 do czerwca 2020 r. W jego ramach szkoła otrzyma nowoczesne pomoce dydaktyczne, np. interaktywną podłogę do zajęć i tablety dla uczniów, zestawy gier edukacyjnych i tym podobne. Od stycznia zaplanowane są szkolenia metodyczne dla nauczycieli, w ramach których poznają oni m.in. nowoczesne techniki ułatwiające uczenie się oraz szkolenia z praktycznego wykorzystania technologii TIK. Dla uczniów klasy gimnazjalnej zorganizowane zostaną zajęcia z doradztwa zawodowego przygotowujące do trafnego wyboru zawodu i dalszego kształcenia. Od września 2019 roku przez cały rok szkolny prowadzone będą zajęcia dla uczniów, których celem będzie podniesienie kompetencji kluczowych. Podstawę zajęć będą stanowiły nowoczesne programy edukacyjne, podnoszące sprawność w samodzielnej nauce, w logicznym myśleniu, twórczości, kreatywności. Zajęcia będą dostosowane do grupy wiekowej.

Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowita wartość projektu wynosi 477 806,90 zł, w tym kwota dofinansowania to aż 430 026,20 zł.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *