REKLAMA

Szkoła w Rudzie Malenieckiej z nowym wnętrzem na nowy rok szkolny [wideo, zdjęcia]

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Rudzie Malenieckiej przechodzi obecnie duży remont swojego wnętrza. W obiekcie tym od początku jego istnienia nie wykonywano tak wielkich prac modernizacyjnych. W nowy rok szkolny uczniowie mają wejść już w nowe wnętrza. 

REKLAMA

W ubiegłym roku dokonany został gruntowny remont i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej i hali sportowej w Rudzie Malenieckiej z zewnątrz (więcej TUTAJ). Zamontowano między innymi nowe panele fotowoltaiczne, wymieniono centralne ogrzewanie oraz stolarkę okienno-drzwiową. Wartość inwestycji wyniosła ponad 2 miliony złotych. Teraz przyszedł czas na wnętrze placówki edukacyjnej  –„Obecnie trwają prace związane z remontem wewnątrz budynku Szkoły Podstawowej. To ostatni etap remontu, który był prowadzony w ostatnich latach. To nam zakończy wszelkie prace w obiekcie szkolnym. On myślę, że będzie służył przez kolejne kilka lat bez potrzeby remontowania i doposażania naszych placówek oświatowych” – mówi nam Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

W trakcie robót wyremontowano łazienki, zmodernizowano schody oraz korytarze. Odświeżone zostały także sale lekcyjne. Szkoła w ciągu kilku miesięcy kompletnie zmieniła swój wizerunek. Budynek, w którym wyczuwalny był duch poprzedniej epoki teraz przystaje już do standardów XXI wieku.

REKLAMA

Już 15 sierpnia wykonawca ma oddać obiekt, potem szkołę czekają jeszcze prace porządkowe prowadzone przez gminnych pracowników. Natomiast pewnym jest, że od 1 września młodzież będzie mogła korzystać z odświeżonych wnętrz.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *