REKLAMA

Szkoła z Dziebałtowa wygrywa w konkursie 'Bezpieczeństwo na piątkę’

W środę w Koneckim Domu Kultury w Końskich odbyła się XV edycja wojewódzkiego konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”. Podczas turnieju sprawdzano m.in. test wiedzy na temat bezpieczeństwa, instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz oceniano prace plastyczne, których tematem były odblaski.

REKLAMA

W konkursie brali udział uczniowie klas piątych z 12 szkół znajdujących się na terenie powiatu koneckiego. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą z zakresu ogólnie pojętego bezpieczeństwa m.in. osobistego, w gospodarstwie rolnym, przepisów ruchu drogowego, wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy a także talentem plastycznym w temacie „Odblaski-nasze bezpieczeństwo”.

REKLAMA

Turniej prowadzony był pod czujnym okiem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, ratownika medycznego oraz funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Tegoroczny konkurs „Bezpieczeństwo na Piątkę” wygrał Zespół Placówek Oświatowych w Dziebałtowie, drugie miejsce zajął Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, zaś trzecie miejsce Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie. Zwycięzcy wezmą udział w etapie wojewódzkim.

Wszystkim uczestnikom gratulacje złożyli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Końskich mł. insp. Paweł Stępiński, burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz członek Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli oraz nagrody ufundowali: burmistrz Miasta i Gminy Końskie, starosta konecki oraz PSS Społem Końskie.

Zdjęcia (KPP w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz