REKLAMA

Szkoły podstawowe grały o Puchar Burmistrza [zdjęcia]

Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich oraz Miejsko-Gminny Szkolny Klub Sportowy w Końskich w połowie maja zorganizował Turniej Mini-piłki nożnej chłopców Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

REKLAMA

Zawody zostały rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Południowej 80 w Końskich. Uczestniczyły w nich drużyny szkolne z Dziebałtowa, Kazanowa, Pomykowa, Kopanin, Modliszewic, Stadnickiej Woli, Nieświnia, Rogowa oraz Końskich. O godzinie 9.00 Turniej otworzył i przywitał wszystkich obecnych Burmistrz Miasta i Gminy Końskie  Krzysztof Obratański, po czym rozpoczął się turniej rozgrywany w systemie grupowym.

Odbyło się 20 meczów, po zakończeniu których wyłoniono czwórkę półfinalistów. W finale Szkoła Podstawowa z Dziebałtowa pokonała 3:0 Szkołę Podstawową Nr 2 w Końskich. Mecz o 3 miejsce, pomiędzy SP Stadnicka Wola i SP Kopaniny zakończył się remisem 0:0. O zwycięstwie 3:1 zadecydowały rzuty karne, które skuteczniej wykonywali zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach. Tak więc, Puchar Burmistrza MiG Końskie zdobyła Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie.

REKLAMA

Następne miejsca zajęły :

2. SP 2 Końskie
3. SP Kopaniny
4. SP Stadnicka Wola

Najlepszym zawodnikiem Turnieju uznany został Igor Mąka, ze Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie, natomiast królem strzelców wybrano Mikołaja Donieckiego, ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z dorobkiem 10 bramek. Za uzyskane miejsca w zawodach wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody w postaci piłek nożnych, które wręczył zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie  Krzysztof Jasiński. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora.

W przerwie rozgrywek wszystkie dzieci udały się na poczęstunek, przygotowany przez ZOSiR w Końskich. Po zakończeniu Turnieju, organizatorom, wszystkim uczestnikom oraz zaproszonym gościom podziękował zastępca Burmistrza Miasta i Gminy w Końskich  Krzysztof Jasiński.

Przygotował: Jarosław Piskorek

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *