REKLAMA

Szkucin najlepszą drużyną gminy Ruda Maleniecka! [wideo, zdjęcia]

Świetna zabawa i mnóstwo sportowych emocji – to charakteryzowało kolejne rozgrywki o Puchar Wójta Rudy Malenieckiej Leszka Kucy. 

REKLAMA

W sobotę odbył się XI Turniej Halowy w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ruda Malenieckia. Udział w rozgrywkach wzięło 6 drużyn złożonych z zawodników w wieku od 16 lat, reprezentujących miejscowości: Dęba, Koliszowy, Lipa, Młotkowice, Szkucin i Wyszyna Fałkowska. Zdecydowana większość uczestników to mieszkańcy gminy Ruda Maleniecka.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00 w hali przy Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej. Wójt gminy Leszek Kuca przywitał zgromadzonych – zawodników, grupy kibiców oraz sędziego Macieja Muszyńskiego i Martynę Ostrowską, zapewniającą pomoc medyczną, a po krótkiej odprawie kapitanów drużyn z sędzią zawodów rozpoczęły się mecze. –„Graliśmy w systemie grupowym. Dwie grupy po trzy drużyny, a teraz jesteśmy już po tych rozgrywkach. Za chwilę zaczniemy pierwszy półfinał, w którym zagrają drużyny Dęby i Lipy, a w drugim półfinale spotkają się drużyny Wyszyny Fałkowskiej i Szkucina.” – opowiadał nam Tomasz Przybył, organizator turnieju i pracownik Urzędu Gminy w Rudzie Malenieckiej.

REKLAMA

Po półfinałach w walce o III miejsce spotkały się drużyny z Lipy i Wyszyny Fałkowskiej. Wygrali Ci drudzy 0:2 i tym samym stało się jasne, że ubiegłoroczni zwycięzcy z Lipy tym razem nie zdobędą medalu. Natomiast w meczu o triumf w turnieju drużyna Szkucina pokonała drużynę z Dęby 2:1.

Na zakończenie turnieju zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz piłki ufundowane przez wójta gminy Leszka Kucę, a wspólne zdjęcie było ostatnim akcentem imprezy. Wszystkim zawodnikom oraz zaangażowanym w przygotowanie turnieju organizatorzy serdecznie dziękują.

Na zdjęciu zwycięski zespół ze Szkucina.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkucin
2. Dęba
3. Wyszyna Fałkowska
4. Lipa
5. Koliszowy
6. Młotkowice

Wyniki meczów grupowych:
Dęba – Szkucin 2:3
Lipa – Koliszowy 1:1
Dęba – Młotkowice 5:0
Lipa – Wyszyna F. 2:1
Szkucin – Młotkowice 5:0
Koliszowy – Wyszyna F. 1:2

Wyniki meczów półfinałowych:
Szkucin – Wyszyna F. 6:1
Dęba – Lipa 1:0

Tekst: T. Przybył / własne

Zdjęcia (T. Przybył / własne):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *