REKLAMA

Sztab z Gowarczowa przygotowuje się do finału WOŚP. Znamy plan akcji [wideo, zdjęcia]

Trwają przygotowania do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gowarczowie, który odbędzie się już w niedzielę 30 stycznia. Znamy także plan imprezy, który zakłada wiele ciekawych atrakcji, w tym warsztaty artystyczne, czy licytację charytatywną. Aktywności rozpoczną się o godzinie 13:00 w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie.

REKLAMA
REKLAMA

„W tym roku po raz pierwszy organizowany jest sztab, który ma siedzibę w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Ten sztab jest pierwszy raz, jest malutki, ma tylko dziewięciu wolontariuszy, dwie puszki stacjonarne sztabowe. […] Godzina 9:00 robimy pobudkę w CKiAL, właśnie na rzecz WOŚP i później według harmonogramu, który już niebawem się pojawi będziemy realizować kolejne zadania. Mamy popołudnie rozdzielone na cztery bloki – porankowy, popołudniowy, taki rodzinny, familijny, później taki trochę dla starszych osób, no i na sam koniec światełko do nieba o godzinie 20:00 w formie zimnych ogni” – mówi Małgorzata Żurawska, instruktor w CKiAL Gowarczów.

REKLAMA

Aktywności rozpoczną się o godzinie 13:00 w CKiAL w Gowarczowie. Jako pierwsza będzie miała miejsce licytacja, następnie odbędą się warsztaty animacyjne, a tuż po nich wspólne czytanie w bibliotece ośrodka. O godzinie 17:00 każdy zainteresowany dorosły będzie mógł wziąć udział w tworzeniu ozdób z makramy (liczba osób ograniczona). Po warsztatach artystycznych przyjdzie czas na drugą część licytacji, a pod koniec o godzinie 20:00 rozbłyśnie symboliczne Światełko do Nieba. To jednak nie wszystko, bowiem Centrum Kultury zaplanowało jeszcze kilka innych atrakcji, w tym zlot samochodów – między innymi zabytkowe pojazdy staną na parkingu nieopodal CKiAL.

W planach jest też pokaz taneczny – „W środku centrum będą trwały licytacje, będziemy mieli dziewczyny ze studia tańca, które nam zaprezentują swoje układy salsa solo. Co jeszcze? W rynku staną nam przemiłe zwierzątka – alpaki, które również będą taką atrakcją” – opowiada rozmówczyni.

Dziewięciu wolontariuszy, podzielonych na trzy grupy oraz zaopatrzonych w puszki i identyfikatory będzie kwestować w dniu finału już od godziny 7:00 w okolicach kościołów, sklepów, szkół, miejscowego rynku oraz Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie, Rudzie Białaczowskiej, Bębnowie oraz w Sielcu. W pomoc w organizacji zaangażowała się również straż pożarna – „Tu mamy też chętnych wolontariuszy, którzy nam pomogą, a nie będą kwestować, i mamy – Ochotniczą Straż Pożarną, która nam podstawi wóz i będziemy go sobie mogli oglądać, przebierać się w stroje strażaków. Będzie on umiejscowiony tutaj, przy Centrum Kultury” – dodaje Małgorzata Żurawska.

Opiekunami kwestujących podczas wydarzenia będą: Małgorzata Żurawska, Roksana Krzciuk oraz Grażyna Dębowska. Wszystkie działania zaplanowane przez gowarczowski sztab odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego, wraz z ograniczoną ilością osób.

Źródło: https://gowarczow.pl/

Puszki stacjonarne rozmieszczone są już w dwóch lokacjach. Jedna z nich znajduje się w przy kasie w firmie MARBUD przy ulicy Krakowskiej 14, natomiast druga w budynku Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *