REKLAMA

Sztuka znów zawiśnie na płocie. W sobotę niezwykłe wydarzenie w Gosaniu [zdjęcia]

Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych od 2021 roku zaprasza do Gosania na niezwykły wernisaż „Galerii na Plocie”. Na ogrodzeniach wiejskich domów prezentowane są tam wspaniałe dzieła artystyczne. Kolejna okazja by je zobaczyć już w najbliższą sobotę 27 maja.

REKLAMA

W sobotę odbędzie się jednodniowa wystawa malarstwa w Gosaniu pod hasłem „Galeria na płocie”.  Ta wiosenna prezentacja obrazów organizowana jest już trzeci rok z rzędu –„Powstała w wyniku pandemii covid. Zmniejszenie lub wyłączenia z działalności instytucji kultury spowodowało zorganizowanie wystawy na świeżym powietrzu, gdzie nie obowiązywały tak ostre restrykcje epidemiczne. Obrazy można było oglądać przejeżdżając samochodem lub spacerując” – mówi nam Bolesław Jóźwik, organizator wydarzenia.

REKLAMA

Co ciekawe w podobnych okolicznościach powstała znana opowieść „Dekameron”. Podczas zarazy dla bezpieczniejszego przetrwania ówcześni bogaci ludzie wyjeżdżają  na wieś i tam zabawiają się snuciem ciekawych opowieści, które zachwycają nas już parę setek lat.

Do Gosania zapraszamy więc już w najbliższą sobotę – warto tam dojechać i podziwiać wielką sztukę! Jak było przed rokiem? Zobaczcie w materiale wideo TUTAJ.

Natomiast część z obrazów, które będzie można obejrzeć w sobotę w Gosaniu możecie już teraz zobaczyć w naszej fotogalerii:

REKLAMA

One thought on “Sztuka znów zawiśnie na płocie. W sobotę niezwykłe wydarzenie w Gosaniu [zdjęcia]

  1. Konecczanka pisze:

    Zapraszamy na ogrodzenie koneckiego Domu Kultury. Taki DK! Tyle się tam dzieje…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *