REKLAMA

Teatr bliżej Gowarczowa z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej [zdjęcia]

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie od niedawna realizuje projekt „Teatr bliżej Nas”, który jest skierowany do dzieci z całej gminy. W ramach podjętych działań zorganizowano kilka atrakcji związanych z teatrem.

REKLAMA

Piątek trzynastego nie był dla uczestników akcji złym dniem, mimo starych przesądów. Był to dla dzieci dzień bardzo pracowity i owocny. Pedagog teatralny Monika Filipowicz, która jest aktorką teatru Groteska w Krakowie, przeprowadziła warsztaty teatralne dla najmłodszych. Prowadząca zaraziła swoją pasją uczestników i dzięki pracy wypełnionej pozytywnymi emocjami dzieciaki wręcz wchłaniały wiedzę.

REKLAMA

Kolejną aktywnością przygotowaną przez CKiAL w Gowarczowie była wycieczka do Teatru Kubuś w Kielcach na spektakl „Pod adresem marzeń”, który zrobił na uczestnikach olbrzymie wrażenie. Poza obejrzeniem sztuki dzieciaki mogły zwiedzić teatr i zobaczyć go „od kuchni”. Ponadto gowarczowscy amatorzy kultury wzięli udział w warsztatach pracowni plastycznej, gdzie zobaczyli między innymi, jakie rekwizyty potrzebne są do przeprowadzenia spektaklu. Uczestnicy otrzymali też od aktorki wiele przydatnych wskazówek na temat realizacji ich własnej sztuki, która wciąż jest dla nas owiana tajemnicą.

Działanie w projekcie „Teatr bliżej Nas” na pewno jest dla dzieci świetną okazją do integracji i rozwijania zainteresowań artystycznych. Na pewno jeszcze nieraz usłyszymy o ich działaniach.

Zdjęcia (CKiAL w Gowarczowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *