REKLAMA

Teatr cieni i 'dzieci-seniorzy’. Podsumowanie ferii zimowych 2022 z CKiAL w Gowarczowie [zdjęcia]

Ferie zimowe już za nami. Dzieciaki z gminy Gowarczów spędziły je bardzo aktywnie, bo przez ostatnie dwa tygodnie od 17 do 28 stycznia uczestniczyły w ciekawych warsztatach artystycznych organizowanych przez Centrum Kultury i Aktywności w Gowarczowie. Maluchy rozwinęły swoje umiejętności plastyczne, manualne oraz aktorskie, przy okazji świetnie się przy tym bawiąc. Zobaczcie sami jak spędziły wolny czas.

REKLAMA

Organizatorzy zimowych zajęć przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji, takich jak: rzeźbienie w mydle, tworzenie pięknych kart upominkowych, śpiewanie piosenek, gra na instrumentach czy nietuzinkowe eksperymenty z teatrem cienia. W zeszłą sobotę 22 stycznia dzieci przebrały się za seniorów i wzięły udział w pełnej wrażeń sesji fotograficznej. Nie zabrakło też dedykacji i życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka wraz ze zdjęciami z pleneru.

REKLAMA
Podczas drugiego tygodnia ferii młodzież gościła w sali kameralnej funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, którzy przypomnieli im podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Poruszono także kwestie hejtu i mowy nienawiści. Na pamiątkę dzieci otrzymały elementy odblaskowe.
Ferie zakończono etiudą teatralną pod tytułem „Misja ratunkowa” z zaskakującą fabułą dedykowaną dziadkom i babciom. Według dzieci każdy dziadek to bohater dnia codziennego, a babcie wiedzą jak poprawić humor strapionym wnukom. Spektakl wyszedł znakomicie, a już niebawem będzie można go zobaczyć na kanale CKiAL Gowarczów na platformie YouTube – TUTAJ.
Mali uczestnicy ferii zimowych otrzymali pamiątkowe dyplomy, a organizatorzy zajęć przyznają, że przez dwa tygodnie można naprawdę wiele zdziałać, a przy tym nieźle się bawić.
Zdjęcia [źródło: CKiAL w Gowarczowie na Facebooku/TKN24 archiwum]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *