REKLAMA

TKN Studio: ks. Tomasz Janicki. Proboszcz parafii MBNP. Odcinek 74

Naszym gościem w specjalnym Wielkanocnym wydaniu TKN Studio był ksiądz Tomasz Janicki – proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich. Tematem naszej rozmowy były święta wielkanocne i jak je obchodzić.

REKLAMA

Podczas spotkania rozmawialiśmy o genezie poszczególnych dni i wydarzeń związanych z obchodami Wielkanocy. Ksiądz Tomasz opowiedział nam o tym, jak celebrować niedzielne święto oraz dlaczego ważne jest 50 dni po niej. Zwrócił też uwagę na to, że tradycja malowania pisanek, czy zajączek wielkanocny to tylko przyjemny dodatek do spędzania rodzinnie tego czasu. O czym jeszcze rozmawialiśmy dowiecie się w odcinku.

Zapraszamy do obejrzenia specjalnego świątecznego wydania TKN Studio.

REKLAMA

REKLAMA

3 thoughts on “TKN Studio: ks. Tomasz Janicki. Proboszcz parafii MBNP. Odcinek 74

  1. proponuje porozmawiać z księdzem z FIDORU to jest ksiądz z powołania bezproblemowy ,niemieszający się polityke ,SUPERKSIĄDZ proponuje jechać na mszę i posłuchać kazania aż miło tyle na temat i zaznacze to nie moja parafia a czasem tam jadę

  2. Religia jest oparta przede wszystkim i głównie na strachu. Jest to częściowo lęk przed nieznanym, pragnienie posiadania jak gdyby starszego brata, który stanie po naszej stronie we wszystkich kłopotach i sporach. Lęk jest fundamentem tego wszystkiego – lęk przed tajemnicą, obawą porażki, lęk przed śmiercią. Strach rodzi okrucieństwo, nic więc dziwnego, że okrucieństwo i religia szły zawsze ręka w rękę. Lęk jest podstawą ich obu. Zaczynamy teraz cokolwiek pojmować rzeczy otaczające nas na tym świecie i opanowywać je po trochu za pomocą nauki, która utorowała sobie drogę krok za krokiem, wbrew chrześcijańskiej religii, wbrew Kościołowi, pomimo opozycji wszystkich starych przepisów. Nauka może nam pomóc przezwyciężyć ten tchórzliwy strach, w którym ludzkość żyła przez tyle pokoleń. Nauka i nasze serca mogą nas nauczyć rezygnacji z poszukiwania urojonej podpory, z wynajdywania sobie sprzymierzeńców w niebie i używania naszych sił raczej do tego, żeby uczynić z tego świata miejsce, w którym żyć warto, a nie piekło, które zrobiły z niego Kościoły w ciągu minionych wieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *