REKLAMA

TKN Studio: poseł Rafał Kasprzyk, odcinek 120

Rafał Kasprzyk to świętokrzyski poseł Polski 2050 Szymona Hołowni i nasz gość w TKN Studio. Rozmawialiśmy o polityce krajowej, ale i zbliżających się eurowyborach. Kasprzyk to bowiem kandydat do Europarlamentu z list Trzeciej Drogi z pozycji 6.

REKLAMA

Rafał Kasprzyk jest posłem ziemi świętokrzyskiej. Mieszka z rodziną w Kielcach. Stworzyłem i przewodniczy Sejmowemu Zespołowi ds Rozwoju Regionu Świętokrzyskiego.

„Po 20 latach Polski w Unii Europejskiej dzisiaj widzę też jak bardzo potrzebna jest jej odnowa – dla LUDZI. Tak chcę działać – wprowadzać mądre prawo, pomagając ludziom i nie zostawiając nikogo z tyłu. Startuję do Parlamentu Europejskiego, żeby zapewnić mieszkańcom świętokrzyskiego i małopolski niskie podatki, gwarancję czystego powietrza, możliwość zarabiania na czystej energii ze słońca i wiatru. Czysta punktualna kolej to priorytet – nie tylko pomiędzy Kielcami i Krakowem. Po latach zwijania połączeń kolejowych musimy znów pomyśleć o mieszkańcach Końskich, Ostrowca, Tarnowa i Nowego Sącza. Linia Podłęże-Piekiełko wreszcie zostanie zbudowana” – mówi nam Kasprzyk.

REKLAMA

Kasprzyk od początku kariery parlamentarnej działa z myślą także o arenie międzynarodowej – „Znam biegle język hiszpański i angielski, a moje doświadczenie międzynarodowe wykorzystuję jako Przewodniczący Parlamentarnej grupy Polsko – Hiszpańskiej, wice Przewodniczący Polskiej Grupy Unii Międzyparlamentarnej i wice Przewodniczący Parlamentarnej grupy Polsko – Brytyjskiej. W Sejmie zajmuję się też finansami publicznymi oraz infrastrukturą” – mówi poseł.

Przedstawiciel Polski 2050 Szymona Hołowni jest jednym z najbardziej aktywnych posłów w Sejmie X kadencji –„Moją wiedzę, aktywność i skuteczność wykorzystam w Parlamencie Europejskim. Proszę o Państwa głos!”. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *