REKLAMA

Trzej Królowie odwiedzili Stąporków [zdjęcia]

Orszak Trzech Króli już po raz drugi przeszedł przez Stąporków. Organizatorem tego wydarzenia był Dom Kultury w Stąporkowie przy współpracy z parafiami z gminy Stąporków oraz placówkami oświatowymi. Udział w Orszaku wzięło mnóstwo osób!

REKLAMA

Orszak w Stąporkowie poprzedziły piękne jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2.

Świętowanie w Stąporkowie rozpoczęło się o godz. 11.30 w kościele pw. WNMP w Stąporkowie, gdzie uczestnicy obejrzeli jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli PSP nr 2 w Stąporkowie. Dzięki najmłodszym mogliśmy odczuć tam jeszcze świąteczny klimat.

O godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta, a po niej uformowano orszak – mieszkańcy otrzymali korony oraz specjalnie śpiewniki. Następnie wszyscy ulicami miasta udali się pod budynek Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Tam tuż po 13.00 zorganizowano wspólne kolędowanie. Nie zabrakło ciekawych aranżacji znanych pastorałek i kolęd, młodzi ludzie przygrywali między innymi na bębnach. Kolędowanie było powiązane ze scenkami związanymi z narodzinami Jezusa i Trzema Królami: Kacprem, Melchiorem oraz Baltazarem. Za tę część odpowiadały grupy związane z Domem Kultury.  Wystąpili: Natalia Boruń, Sara Rzepecka, dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Dobra Przestrzeń” w Stąporkowie i w Hucisku, grupa taneczna eMGie, Piegi, Sonore, Asumpt, Smarkowianki oraz sekcja bębnów afrykańskich pod opieką Grzegorza Korneckiego. Rozstrzygnięto też konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Spośród dziesięciu prac wyłoniono trzy pierwsze miejsca, które zdobyli: Placówka Wsparcia Dziennego „Dobra Przestrzeń”, Natalia Baran i pracę rodzinną Igora, Stanisława i Amelii Migałki z rodzicami. Właśnie ta ostatnia została wytypowana na konkurs ogólnopolski szopek Orszaku Trzech Króli.

REKLAMA

Szopka Państwa Migałków wygrała ogólnopolski konkurs Fundacji Orszak Trzech Króli.

Ważnym elementem Święta Trzech Króli w Stąporkowie była szopka z żywymi zwierzętami. Wzbudziła ona zainteresowanie zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców tej gminy.

Organizatorzy: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie, burmistrz Stąporkowa oraz parafie z terenu gminy Stąporków składają podziękowania za współpracę podczas przygotowania tegorocznego orszaku: placówkom oświatowym, w tym szczególnie Publicznej Szkole Podstawowej w Niekłaniu, parafiom, stowarzyszeniom, instytucjom oraz hodowcom: Andrzejowi Młodawskiemu, Teresie Kij, Helenie i Tadeuszowi Turkom, Tomaszowi Teleckiemu, Jakubowi Dajczerowi, Marii i Krzysztofowi Świtoniom, Sebastianowi Moczarskiemu, wszystkim uczestnikom tegorocznego orszaku oraz policji i druhom straży pożarnej z Koziej Woli.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *