REKLAMA

Trzy pytania do burmistrza. Odcinek 1 [WIDEO]

Zapraszamy do oglądania pierwszego odcinka nowego programu „Trzy pytania do burmistrza”. W nim burmistrz Końskich Krzysztof Obratański odpowiada na trzy pytania z puli nadesłanych przez Państwa. Poniżej w artykule znajdziecie pytania, które zostały wybrane do tego odcinka. Jednocześnie zapraszamy do współtworzenia programu i przesyłania pytań. Jak przekazać pytania do programu? Wystarczy napisać je w komentarzu na naszym Facebooku lub przesłać je na adres e-mail: [email protected].

REKLAMA

Pytania wybrane do 1 odcinka:

1. Pytanie najpopularniejsze wśród naszych odbiorców:

REKLAMA

(pisownia oryginalna, pytanie skrócone)
Miasto sukcesywnie się wyludnia, wymiera. W ciągu dwóch dekad skurczyło się o ponad 17%, legitymując się dziś ledwie powyżej 17 tys. mieszkańców. Saldo migracji jest wyraźnie ujemne. Podobnie przyrost naturalny. Średni wiek mieszkańca jest o 4,5 roku wyższy niż średnia krajowa. W tym czasie okoliczne ośrodki (takie jak Radoszyce czy Gowarczów) wykazują trend odwrotny.
Moje pytanie brzmi: co władze zrobiły przez ten czas, żeby zatrzymać młodych ludzi w Końskich, nie wspominając o przyciągnięciu tu osób spoza miasta? Pytanie uzupełniające: co zamierzają zrobić w przyszłości, żeby Końskie nie stały się hospicjum?

2. Pytanie wybrane przez burmistrza:

(pisownia oryginalna, pytanie skrócone)
Prezydent Starachowic, Marek Materek, niesamowicie wykorzystał swoje kadencje – pozyskał ogromną ilość środków z różnych funduszy, wprowadził darmową komunikację miejską, wyremontował wiele obiektów oraz wybudował bloki komunalne – czy burmistrz Końskich zna pana Materka i czy mógłby zainspirować się jego stylem działania?
Dodam, że starachowiczczanie mogą po prostu napisać do Materka na fejsbuku i zawsze odpowie.

3. Pytanie wybrane przed redakcję:
(pisownia oryginalna)
Czy gmina Końskie mogłaby lub planuje utworzyć miejsce, w którym każdy potrzebujący mógłby dostać talerz ciepłej zupy? Takie miejsca funkcjonują w innych miastach.

Jednocześnie zapraszamy do współtworzenia programu i przesyłania pytań. Jak przekazać pytania do programu? Wystarczy napisać je w komentarzu na naszym Facebooku lub przesłać je na adres e-mail: [email protected]. Emisja pierwszego odcinka programu „Trzy pytania do burmistrza” będzie miała miejsce jeszcze w styczniu.

REKLAMA

9 thoughts on “Trzy pytania do burmistrza. Odcinek 1 [WIDEO]

 1. Tom pisze:

  Stare dane, gładka gadka, nie widzę przyszłości. Znam wiele rodzin z których nikt nie był na saksach i nie ma ciepłej urzędniczej posadki i dobrze sobie radzą w tej mieścinie, gdyby urzędnicy zaczęli pracować szybciej-wydajniej za nasze podatki więcej było by takich ludzi. A co to za aluzje do Koczwary, pięknych domów, czy my wspominamy Panu ile Pan zarabia jak Pan mieszka. Jak Pan śmie.

 2. tubylec pisze:

  Gadka szmatka pitu pitu…i tak już od wielu wielu lat…ludzie obudzicie się…kiedy zrozumiecie, że wybory to nie jest konkurs w kategorii kto pięknie gada, tylko kto dużo robi….wydaje mi się, że temu Panu już należy podziękować za piękną i wykwintną mowę…szansę należy dać komuś innemu z rezonem i polotem, a dziadki z ratusza to już czas odejść od koryta i wnuki bawić, bo nie nadążacie już, za nowoczesnym trendem zarządzania i rozwoju…taka prawda i tyle !!! ps. Wszystkiego najlepszego dla Panów Burmistrzów z okazji Dnia Dziadka 🙂

 3. Konecczanka pisze:

  Kto tego słucha tak naprawdę. Przygotowane, wpasowujące się odpowiedzi…
  Ludzie zagłosują Ci, którzy stołków będą pilnować.

 4. Foliaarz pisze:

  Ten drugi jest jeszcze lepszy. Pora zejść ze sceny.

 5. Ja pisze:

  Co do oddania władzy tym młodym, to bym polemizowała! Chcą pracowac 2 godziny dziennie, za 10 tys, nic nie umiejąc, najlepiej na instagramie lub na YT.

 6. obserwator pisze:

  W beverlly hills mają chodniki i oświetlenie uliczne, no ale pewnie mają też mniej gadatliwych, a bardziej efektywnych „szefów” 🙂

 7. M. moje moje miasto... pisze:

  Panie Burmistrzu, danych nie trzeba przedstawiać mieszkańcom bo to jest dla nich nieistotne i wiadome, natomiast proszę pamiętać, że wyludniania takich miast jak nasze nie należy tłumaczyć wyludnianiem się krajów, które były i są daleko przed nami rozwojowo, a te przyczyny rzeczywiście można u nich wiązać z kryzysem ostatnich lat, natomiast to co u nas było i jest po dziś pokłosiem tego co w latach 90tych. Proszę nie łączyć tych dwóch spraw… natomiast kryzys obecny jest jedynie nakładką na tą sytuację w takich przypadkach jak nasz. W pytaniu pierwszym prócz tych jak to Pan określił trafnie fałszych informacji o demografii mniejszych administracyjnie obszarów powiatu i mimo to trafnym pytaniem zasadniczym pytającej osoby z pewnością jest to co zrobiono przez te 35 lat by to co przewidywalne począwszy od reform balcerowicza zrobiono…? to zasadnicze pytanie w kwestii, drugim które możnaby dostawić do tego to to czy ktoś poniósł odpowiedzialność za to do czego defacto doprowadzono…? bo jak widać w perspektywie dekad nikt za nic nie ponosi żadnej odpowiedzialności

 8. M. moje moje miasto... pisze:

  Po wysłuchaniu tej relacji do końca…
  wszyscy konecczanie pozostają zaproszeni do wyjazdu do Chicago….
  nie wiem czy to z przykrością czy z radością przyjąć…

 9. Kam pisze:

  Do Obratanskiego . Po ulicach Końskich jeździmy slalomem aby omijać dziury w jezdni. Kidy będą naprawione drogi w mieście Konskie. W miejscowościach, wioskach tam gdzie mieszka elektorat Obratanskiego drogi są równe jak stół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *