REKLAMA

Ubezpieczenie kampera niezbędne w czasie każdej podróży

Kamper umożliwia wygodne podróżowanie po całej Polsce i nie tylko. Pojazd daje możliwość spontanicznego wyjeżdżania do wielu krajów i odbywania częstych, krótkich podróży, gdy tylko pojawi się szansa na słoneczną pogodę. Przed wyjazdem warto pamiętać o tym, że kamper powinien być ubezpieczony.

REKLAMA

Co daje ubezpieczenie kampera?

Kamper jest pojazdem silnikowym, który powinien być objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Niestety, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zapewnia wypłatę świadczenia wyłącznie osobie poszkodowanej przez kierowcę, który porusza się w wozie kempingowym. Jeśli pojawiają się problemy ze stanem technicznym pojazdu lub ulegnie on zniszczeniu w czasie pobytu na polu campingowym, właściciel kampera nie może skorzystać z ochrony gwarantowanej przez OC.

REKLAMA

Aby otrzymać odszkodowanie na naprawę niesprawnego kampera, powinno się wykupić dedykowaną polisę w Motorhome Protect. Towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje ochronę pojazdu od awarii i uszkodzeń spowodowanych w trasie oraz podczas postoju. Nieistotna jest przyczyna usterki ani jej sprawca, gdyż odszkodowanie jest wypłacane w każdej sytuacji. Dzięki motor home insurance na https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/, koszty naprawy są pokrywane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, a kamper szybciej jest ponownie sprawny i gotowy do dalszego użytkowania.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie kampera?

Opłacając ubezpieczenie motor home insurance, ma się pewność, że pojazd jest objęty ochroną nawet do 150 tysięcy funtów. Ponadto ochrona obejmuje sprzęty znajdujące się wewnątrz kampera, wszelkie instalacje i akcesoria kampingowe: markizy, namioty mocowane do samochodów campingowych, składane krzesła i stoły turystyczne, butle gazowe itp.

W ramach polisy korzysta się z ochrony na terenie całej Unii Europejskiej, a także z wielu zniżek i rabatów na przejazdy lub pobyt na polach campingowych. Dzięki nim podróżowanie jest jeszcze tańsze. Stali klienci mogą dodatkowo korzystać ze zniżek na wykupienie kolejnego ubezpieczenia w Motorhome Protect.

Ochroną ubezpieczeniową można objąć samochody campingowe bez względu na ich wiek i przebieg. Wycena jest przygotowywana indywidualnie dla każdego pojazdu, a konsultant w czasie rozmowy telefonicznej pomaga wybrać najkorzystniejszy rodzaj ochrony dla danego klienta. Co ważne, w brytyjskim towarzystwie ubezpieczeniowym możliwe jest ubezpieczenie kampera zbudowanego samodzielnie na bazie busa lub samochodu campingowego, w którym dokonano różnego rodzaju przeróbek.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *