REKLAMA

Uczestnicy PŚDS w Stąporkowie docenieni w ogólnopolskim konkursie [zdjęcia]

„Sztuka Osób Niepełnosprawnych” to ogólnopolski konkurs plastyczny skierowany do twórców z niepełnosprawnościami. W etapie wojewódzkim aż czterech uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie otrzymało nagrody.

REKLAMA

Tegoroczna, XXI edycja odbyła się pod hasłem „Życie jest podróżą”. W województwie świętokrzyskim do konkursu zgłoszono aż 111 prac plastycznych. W środę 11 października w sali lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród na etapie wojewódzkim. Wyróżnione prace zostaną wysłane do Warszawy, gdzie odbędzie się etap ogólnopolski.

REKLAMA

Wśród nagrodzonych znalazło się czterech uczestników Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie. Wyróżnienia w swoich kategoriach otrzymali: Jacek Niewęgłowski (kat. fotografia) za pracę pt. „Podróżnik” oraz Eryk Sobczak (kat. malarstwo i witraż) za obraz „Oczy pełne gwiazd”. III miejsce w kategorii rysunek i grafika przypadło Joannie Głażewskiej za linoryt pt. „W podróż życia”, a laureatem II miejsca został Marek Okła (kat. fotografia) za kolaż zdjęć zatytułowany „Autostopem przez życie”. Nagrodzone prace powstały w trakcie terapii zajęciowej w pracowniach PŚDS w Stąporkowie, pod okiem instruktorów Marzeny Zabłotny i Eweliny Bibańskiej. Teraz wyróżnione prace zostaną ocenione na etapie ogólnopolskim.

Zdjęcia (arch. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Stąporkowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *