Uczestnicy PŚDS w Stąporkowie z 8 medalami! [zdjęcia]

W poniedziałek 11 września w Tokarni odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe. W zawodach udział wzięli również uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie, którzy zdobyli aż 8 medali.

Wojewódzkie Biegi Przełajowe to cykliczne zawody dla niepełnosprawnych biegaczy z terenu województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy rywalizują w swojej kategorii z osobami o podobnych możliwościach. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Ambitnie, ale bezpiecznie”. Na starcie stanęło blisko 250 osób z różnymi niepełnosprawnościami z 22 placówek, w tym reprezentanci PŚDS w Stąporkowie.

Uczestnicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie przywieźli z zawodów aż 8 medali, tym samym pobili swój zeszłoroczny rekord (5 medali). Pierwsi na mecie zameldowali się: Jacek Niewęgłowski i Grzegorz Ślusarczyk (złote medale). Drugą pozycję udało się wywalczyć trzem podopiecznym placówki ze Stąporkowa – Krzysztofowi Drosiowi, Wiolecie Rozmus i Erykowi Sobczakowi. Brązowe medale za trzecie miejsce otrzymali Wiktor Jedynak, Piotr Makuch i Daniel Sobczak.