REKLAMA

Uczniowie z I LO wygrali konkurs ‚Czas na Start-up’!

W piątek, 6 grudnia w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich zostali laureatami w finale Turnieju Gry Planszowej „Czas na Start-up!”. 

REKLAMA

Zwycięska drużyna z I LO w Końskich. Zdjęcie: archiwum szkoły

W finale konkursu wzięło udział 15 najlepszych zespołów z pięciu województw Polski wschodniej, które zostały wyłonione w listopadzie w rozgrywkach eliminacyjnych. Turniej zorganizowany był w ramach akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jak relacjonują uczniowie z I LO: „Atmosfera rywalizacji udzielała się już od wejścia na salę, w której odbywał się turniej. Warto jednak zaznaczyć, że był to duch zdrowej rywalizacji – w tym turnieju nie chodziło bowiem o zwycięstwo, ale o dobrą zabawę, a także kształtowanie postaw przedsiębiorczych i wzmacnianie umiejętności strategicznego myślenia, współpracy i szybkiego podejmowania decyzji”.

REKLAMA

Zwycięska drużyna w składzie: Paweł Dróżdż, Olgierd Kozielski, Adam Sipika, Kacper Słowik, rezerwowy Kacper Kasiński otrzymała nagrody o wartości 1250 zł oraz nową tablicę interaktywną dla szkoły o wartości 3500 zł. Opiekunem grupy był Paweł Fidos. Nagrody osobiście wręczyła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *