REKLAMA

Uczniowie ZSP Stąporków wrócą z Krety lotem czarterowym

Jak informuje poseł Mariusz Gosek uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie muszą poczekać na lot czarterowy, który zorganizuje dla Polaków przebywających w Grecji nasz rząd. Przypomnijmy, że przebywają oni w miejscowości Rethymno na Krecie w ramach programu Erasmus. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Poseł Gosek dzisiaj dopytywał o los uczniów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Wieczorem zamieścił on obszerną relację na swoim profilu facebookowym –

„Młodzież przebywająca na greckiej Krecie jest bezpieczna, zdrowa i w dobrych humorach. Sprawa na bieżąco monitorowana jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Kontakt z placówką dyplomatyczną, koordynującą działania na miejscu był dzisiaj około godziny 19 przez opiekuna grupy.  Dane młodzieży i opiekunów wczoraj natychmiast wprowadzone zostały w dedykowany portal PLL LOT celem czarterowania przelotu z Aten do Polski. Decyzje są takie: młodzież wyleci z wyspy dopiero gdy będzie wyczarterowany lot z Aten do Polski, placówka dyplomatyczna dba i dokłada wszelkich starań o to żeby niezwłocznie młodzież ze Stąporkowa wróciła do kraju, na chwilę obecną nie jest znany jeszcze termin przelotu młodzieży. Służby konsularne mają ciągły kontakt z opiekunem grupy” – informuje poseł Gosek.

REKLAMA

Młodzież będzie musiała więc przedostać się samolotem z lokalnego lotniska z Krety do Aten, a następnie przesiąść się do rządowego czarteru. Po powrocie do Polski cała grupa przejdzie kwarantannę. Przypomnijmy, że wczoraj do kraju wrócili uczniowie z ZSP nr 3 w Końskich, którzy przebywali w ramach programu Erasmus na stażach w Grecji kontynentalnej. Wszyscy zostali przebadani, a obecnie przebywają w domach.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *