REKLAMA

Uczta z folklorem o kobietach i dla kobiet [wideo, zdjęcia]

Już szósta edycja cyklicznej imprezy Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich „Uczty z folklorem” przyciągnęła mnóstwo widzów. Wśród nich dominowały panie, którym ta edycja „Uczty” była poświęcona. Nie mogło być inaczej, bo przecież zorganizowano ją w wigilię Dnia Kobiet – w czwartek 7 marca. 

REKLAMA

Powyżej możecie zobaczyć fragmenty „Uczty z folklorem” na Dzień Kobiet.
Pomysłodawczyniami cyklu muzyczno – kulinarnego są kierowniczki Wiejskich Domów Kultury w Kornicy i Rogowie: Małgorzata Pasek i Urszula Nowicak. I to one, wraz z wicedyrektor Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich Marzeną Kądzielą otworzyły czwartkowe spotkanie. Marzena Kądziela prezentowała zdjęcia kobiet z różnych części świata opowiadając przy okazji o ich tradycjach. Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka przytaczały zaś mnóstwo kobiecych ciekawostek – zdradzały ilość uśmiechów rozdawanych przez panie podczas dnia, słów wypowiadanych w czasie doby, kupowanych podczas roku butów czy torebek.

REKLAMA

Tradycją uczty z folklorem jest przygotowywany „na żywo” poczęstunek dla wszystkich widzów. Tym razem były to sałatki, w których dominującym elementem było jajko. – „Przygotowałyśmy dwie sałatki, których głównymi składnikami były jajka” – informują panie. – „Dodatkami były w jednym przypadku wędlina, por, ogórek kiszony, zielona pietruszka i majonez, w drugim tuńczyk, żółty ser, szczypiorek i majonez. Obydwiema sałatkami poczęstowałyśmy całą publiczność.” – opowiadają Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka.

Mimo, że uczta przygotowana została z myślą o paniach to nie zabrakło też męskiego akcentu. Panowie wzięli udział w konkursie obierania jajek. Najszybszym i najdokładniejszym okazał się Henryk Kosierkiewicz. Na scenie przez cały czwartkowy wieczór w nowym repertuarze prezentowały się zespoły ludowe „Rogowianka” oraz „Korniczanka” przy akompaniamencie Jana Bukłada na akordeonie i Stanisława Sosnowskiego na skrzypcach.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

One thought on “Uczta z folklorem o kobietach i dla kobiet [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *