REKLAMA

Ukraiński zwycięzca turnieju szachowego w Końskich [zdjęcia]

Andrey Matviychuk, Ukrainiec aktualnie mieszkający w Kielcach, zwyciężył w II Otwartym Turnieju FIDE RAPID o Puchar Dyrektora Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich. Turniej odbywał się w sobotę 18 czerwca w koneckiej placówce kultury, a wzięło w nim udział 33 zawodników.

REKLAMA

Na turniej organizowany przez Miejsko – Gminny Dom Kultury w Końskich i działający w placówce od trzech lat Klub Szachowy prowadzony przez Adama Szymańskiego oraz Towarzystwo Szachowe „Husaria” przybyło 33 zawodników nie tylko z Końskich, ale także Skarżyska Kamiennej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Małogoszcza, Bliżyna, Łodzi, a nawet Koszalina. Rolę sędziego głównego pełnił sędzia Aleksander Kędzierski.

REKLAMA

Tym razem szachiści walczyli o Puchar Dyrektora Domu Kultury. Wręczała je wicedyrektor Marzena Kądziela. Pierwsze miejsce zdobył Andrey Matviychuk z Kielc reprezentujący S-KKS Przemyśl. Drugi był Piotr Cap z RPW Okucia Budowlane Łódź, trzeci Paweł Ałkowski z Ksz „Hetman” Koszalin, czwarty Nikodem Mrozowski z KS „Skoczek” Skarżysko Kamienna, piąty Mieczysław Wojciechowski , niezrzeszony.
Najlepszym zawodnikiem z Końskich został Andrzej Słoka z Klubu Szachowego przy MGDK w Końskich, a najlepszą zawodniczką Maja Jedlikowska z Ostrowca Świętokrzyskiego reprezentująca LUKKS Kielce.

Zwycięzca turnieju przybył do Kielc z Nowojaworowska w obwodzie lwowskim, gdzie był trenerem szachowym. Obecnie pracuje z dziećmi i młodzieżą w Kielcach. Ma 63 lata, w szachy gra od ponad 50 lat.

Zawodnicy otrzymali puchary, nagrody finansowe i rzeczowe.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Ukraiński zwycięzca turnieju szachowego w Końskich [zdjęcia]

  1. Dariusz pisze:

    Medal i obywatelstwo mu dać coś nie spotykanego 😂

  2. waldek pisze:

    To dobre , stare pokolenie -szachy , warcaby , gra w karty i inne gry logiczne brak kalkulatorów,wiedzy z internetu , liczenie na tzw piechote czyli na kartce papieru, itp . Inny swiat , inni ludzie.
    Brawo dla tego pana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *