REKLAMA

Umowa podpisana! Remont muzeum w Sielpi może ruszyć [wideo]

Koniec zamieszania z przetargiem na remont dachu na budynku Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi. Pierwotnie wyłoniony wykonawca otrzyma możliwość wykonania tego zadania. Podpisano już stosowną umowę. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że firma, która przegrała w przetargu kwestionowała referencje zwycięzcy. Gmina przez kilka tygodni weryfikowała te dokumenty i ostatecznie potwierdzono, że wygrany może zająć się tym remontem –„Musieliśmy unieważnić rozstrzygnięcie i wystąpić do wykonawcy, który nam zaoferował zwycięską ofertę, jak i do wskazanych w piśmie wystawców referencji o przedstawienie dokumentów, które je potwierdzą. Uzyskaliśmy dokumenty, które utwierdziły nas w przekonaniu, że rozstrzygnięcie było poprawne” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Wiemy więc już, że przebudowę przeprowadzi firma Łuczyński z Końskich. Na to zadanie samorząd otrzymał dotację z Polskiego Ładu w wysokości 4,5 mln złotych. Pozostałą kwotę będą stanowić pieniądze ze środków własnych gminy, a będzie to około 20% kosztorysu całego zadania.

Wykonawca będzie miał rok na przeprowadzenie zaplanowanych na terenie sielpiańskiego muzeum prac.

REKLAMA

5 thoughts on “Umowa podpisana! Remont muzeum w Sielpi może ruszyć [wideo]

 1. Adam pisze:

  A za peło – ” Piniendzy nie ma i nie bedzie ” tak mowil niepolski minister finansow,który nawet PESELU nie posiadał a co dopiero pieniądze.
  Bo był narzucony nam przez obcą finansjere do drenazu polskich finansów ….

 2. Gutek pisze:

  A więc przyszłość tego muzeum stoi pod znakiem zapytania firma która wygrała nie poradzi sobie z tym projektem.

 3. Gutek pisze:

  Adam strzel baranka o mur

 4. Ka pisze:

  Gutek, to nie problem. Już przy wielu inwestycjach w tym mieście zmieniany był wykonawca w trakcie realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *