REKLAMA

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Końskich podsumował rok akademicki 2023/2024 [wideo, zdjęcia]

We wtorek 11 czerwca w sali widowiskowej Koneckiego Centrum Kultury spotkali się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby wspólnie uroczyście podsumować rok akademicki 2023/2024. Seniorzy rozpoczynają przerwę wakacyjną.

REKLAMA

Słuchacze podejmowali wiele różnych działań, zarówno szkoleniowych jak i kulturalnych. Studentów UTW można było spotkać na rozmaitych imprezach w gminie Końskie.

REKLAMA

– „Działań było tak dużo, że aż trudno wszystko wymienić. Przede wszystkim szkolimy się, szkolimy się na wykładach, na kursach, mamy zajęcia sportowe, jest to aerobik, jest to balans, który składa się ze spacerów latem i zimą z kijkami po lesie, robimy ogniska na błoniach, bardzo popularne w naszym mieście, robimy zabawy, dwa razy do roku, i w czwartki robimy wieczorki taneczne dla wszystkich” – mówi prezes koneckiego UTW Janina Paras.

W uroczystym podsumowaniu roku uczestniczył też burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, który zaskoczył zebranych spontanicznym tańcem z prezes Janiną Paras. Ponadto na sali obecni byli też zastępca burmistrza Krzysztof Jasiński oraz dyrektor Koneckiego Centrum Kultury Piotr Salata.

Wydarzenie uświetnił zespół Z DeKa Franty, który zadbał o oprawę muzyczną.

– „Myślę, że mało jest takich uczelni, mało jest takich społeczności, które zasługują na gratulacje i podziękowania w takim stopniu, jak wy. Jesteście takim ożywczym powietrzem w naszym mieście, takim podmuchem radości i młodości” – przemawiał do seniorów burmistrz Obratański.

Obecnie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku działa 160 słuchaczy. To o 30 osób więcej niż w poprzednim roku. W październiku UTW wznawia działalność po wakacyjnej przerwie. Prezes Janina Paras zaprasza wszystkich chętnych seniorów do dołączenia w kolejnym roku akademickim.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Uniwersytet Trzeciego Wieku w Końskich podsumował rok akademicki 2023/2024 [wideo, zdjęcia]

  1. Koń pisze:

    Taka jest właśnie przyszłość naszego miasteczka po wieloletnich rządach tych nauczycieli .zaucny danser.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *