REKLAMA

W Fałkowie radość! Jest nowy wóz! [wideo, zdjęcia]

Druhowie z OSP Fałków na czele z naczelnikiem Grzegorzem Zganiaczem od wielu lat zabiegali o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. W 2020 roku nareszcie udało im się otrzymać dofinansowanie do zakupu pojazdu, a od dziś świeżutki MAN jest już w jednostce! 

REKLAMA

„Myślę, że ten samochód jest naprawdę potrzebny dla naszej gminy. Będziemy mieli dwa nowe samochody: jeden w Czermnie marki Mercedes, tutaj strażacy optowali za MAN’em i taki został zakupiony. Chcę z tego miejsca podziękować Komendzie Wojewódzkiej, Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska, Urzędowi Marszałkowskiemu, bo jest to pewien zlepek finansowy” – mówi nam Henryk Konieczny, wójt gminy Fałków.

I tak na zakup wozu gmina Fałków przeznaczyła 320 tysięcy złotych, 460 tysięcy złotych pochodziło ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z rezerw COVID’owych, 20 tysięcy złotych dorzucił także Urząd Marszałkowski, a reszta pochodziła z darowizn od osób i firm. W sumie średni wóz bojowy kosztował  jednostkę ponad 800 tysięcy złotych.

REKLAMA

Wójt Konieczny zapowiada, że uzbrojenie jednostek w nowe auta nie oznacza rezygnację z wysłużonych Starów –„Mamy dwa samochody pożarnicze jeszcze marki Star 260, ale one wymagają kapitalnych remontów. Są to bardzo dobre samochody jeżeli chodzi o tereny leśne, tereny nieużytków one są nieodzowne. Będziemy chcieli w najbliższym czasie i je poddać kapitalnym remontom, bo one się przydadzą. Używamy tych samochodów też do akcji odświeżenia w zimie i myślę, że one tak od razu do demobilu nie pójdą”  – mówi wójt Konieczny.

W środę wieczorem na nowy plac targowy nieopodal Urzędu Gminy dotarł długo oczekiwany wóz. MAN TGM 4×4 w pełni dostosowany jest do działań ratowniczo gaśniczych, ma on choćby zamontowaną wyciągarkę elektryczną, maszt oświetleniowy oraz system urządzeń kontrolno-pomiarowych, a także układ pomp wodno-pianowych. Pojazd ma także pełną zabudowę potrzebną do działań strażackich. Za jego dostarczenie odpowiadała firma MOTO-TRUCK z Kielc.

To było bardzo radosne wydarzenie dla wszystkich fałkowian. Zobaczcie jak w tej gminie witano tę nową, dużą inwestycję.

Przyprowadzony wóz otrzymał już imię „Grześ”. Został także symbolicznie ochrzczony szampanem przez włodarzy gminy i władze miejscowego OSP.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *