REKLAMA

W gminie Fałków dwie drogi do remontu z Funduszu Dróg Samorządowych [wideo]

Jedna droga gminna i jedna powiatowa będą remontowane w gminie Fałków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Ta gmina słynie z dobrych dróg, a remontowane odcinki są jednymi z ostatnich zaniedbanych. 

REKLAMA

Wiele radości w obecnym roku będą mieli mieszkańcy małej miejscowości Greszczyn. Urzędnicy z gminy Fałków wystarali się o remont kilometrowego odcinka jezdni prowadzącej od Zbójna do Greszczyna. Dotychczas ta droga zbudowana była w połowie… w środku lasu kończył się asfalt i do wspominanej malutkiej wsi dojeżdżało się utwardzonym, ale piaskowym i kamienistym traktem. Teraz całość odcinka pokonamy asfaltem. Gmina uzyskała 60% dofinansowanie, a szacunkowy koszt budowy drogi to 941 tysięcy złotych.

REKLAMA

Na terenie gminy Fałków powstanie też jedna droga powiatowa ze wsparciem z Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o jezdni łączącej miejscowości  Fałków – Pląskowice – Dąbrowa – Rudzisko. Wykonane tam zostaną trzy odcinki o łącznej długości około 2 kilometrów i 600 metrów. Dofinansowanie wynosi 60%, a to oznacza, że pozostałe 40% po połowie dorzucą samorządy powiatu koneckiego oraz gminy Fałków. Kosztorys tej budowy to 1 milion 884 tysiące złotych.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *