REKLAMA

W Górnikach powstał amfiteatr! We wtorek otwarcie [wideo, zdjęcia]

We wtorek około godziny 9:30 będzie miało miejsce oficjalne otwarcie pięknego amfiteatru, który został zbudowany  przy Szkole Podstawowej w Górnikach w gminie Radoszyce. Nowe miejsce będzie służyć nie tylko społeczności szkolnej, ale i mieszkańcom miejscowości i okolicznych sołectw. Po otwarciu będzie miał miejsc Dzień Rodziny i specjalny piknik przygotowany na tę okazję. 

REKLAMA

Dyrektor placówki w Górnikach Sławomira Staciwa podkreśla, że nowy obiekt otwiera nowe perspektywy –„Pozwoli na lepszy rozwój naszych dzieciaków i młodzieży, pozwoli na integrację środowiska nie tylko obwodu szkoły, ale całej gminy. Poza tym, że da możliwość rozwoju artystycznego to przede wszystkim będzie mógł służyć całej gminie do różnych kulturalnych uroczystości. Między innymi do tego by rozpoczął się rozwój tradycji ludowych, czyli by powstawały, by były koncerty i spotkania zespołów ludowych z terenu gminy Radoszyce i ościennych gmin. Również chcemy stworzyć tu miejsce, w którym będą kina 3D nie tylko dla naszej młodzieży, ale i okolicznych szkół. Mamy to również doposażone w sprzęt […] Również mamy propozycję dla całego środowiska obserwatorium astronomicznego, ponieważ posiadamy sprzęt wysokiej klasy i technicznie elementy doposażenia do tego by można było bezpośrednio oglądać obiekty nie tylko z naszego układu słonecznego, ale z galaktyki, a nawet poza. To będzie oczywiście darmowa impreza. Już dzisiaj zapraszamy na te wydarzenia. Myślę, że to pozwoli naszej młodzieży na fajne spotkania, rozwój talentów w szerokim zakresie”  – tłumaczy nam dyrektor Staciwa.

REKLAMA

Amfiteatr, który powstał w Górnikach robi wrażenie. To scena o wielkości 5×6 metrów oraz widownia licząca sobie około 250 miejsc. Obiekt powstał dzięki wielkiemu wsparciu ze strony Urzędu Miasta i Gminy Radoszyce oraz przyjaciół szkołych, czyli lokalnych większych i mniejszych sponsorów –„Prawdopodobnie to pierwszy taki amfiteatr przy Szkole Podstawowej na terenie województwa świętokrzyskiego. Zazdroszczę uczniom, bo tutaj mogą odbywać się też lekcje plenerowe. Szkoła się rozwija od kilkunastu lat, a to jest taka wisienka na torcie ten amfiteatr. Kwota to 80 tysięcy złotych, ale lwia część pochodzi od sponsorów zewnętrznych” – tłumaczy Michała Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

A to nie jedyny wielki projekt realizowany w Górnikach. Niebawem szkoła zyska zupełnie nową salę gimnastyczną  –„W Górnikach powstanie również sala gimnastyczna. Cyklicznie nasze szkoły doposażamy w takie sale gimnastyczne. Przypomnę, że w Radoszycach powstała pierwsza. Później w Kapałowie kilka lat temu. Teraz w Górnikach i Wilczkowicach. Dodatkowo też termomodernizujemy SP w Kłucku, SP w Kapałowie, jak również z Polskiego Ładu złożyliśmy wniosek na następną salę gimnastyczną – tym razem w Kłucku”  – opowiada burmistrz Pękala.

Przy podstawówce obecnie rozpoczynają się także prace zmierzające do powstania nowego szkolnego boiska. A już 10 czerwca Szkoła Podstawowa w Górnikach będzie obchodzić jubileusz swojego 100-lecia. Już dziś społeczność zaprasza na to wydarzenie.

Podobnie jak i na wtorkowy „Dzień Rodziny” połączony z otwarciem wspominanego amfiteatru. Początek o godzinie 9:30.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *