REKLAMA

W Gowarczowie posadzili miododajne drzewa [zdjęcia]

Gmina Gowarczów przystąpiła do projektu sadzenia drzew miododajnych, które mają poprawić jakość środowiska i zapewnić bioróżnorodność.

REKLAMA

W piątek (30 października) w ramach realizacji projektu pn. „Promocja produkcji żywności ekologicznej przez nasadzenie drzew miododajnych, sposobem na ochronę i poprawę jakości środowiska oraz bioróżnorodności w województwie świętokrzyskim”, w miejscowości Korytków przy remizie OSP nasadzone zostało 10 sztuk miododajnych surmii. Przy sadzeniu uczestniczyli wójt Stanisław Pacocha i radny Paweł Stańczyk.

REKLAMA

Projekt powstał po to, by pogłębić wiedzę lokalnej społeczności na temat konieczności ochrony bioróżnorodności ekosystemów roślinnych, które stanowią pożytek dla pszczół. Przedsięwzięcie ma zachęcić mieszkańców województwa świętokrzyskiego do czynnych działań na rzecz ochrony środowiska w najbliższej okolicy. Można to osiągnąć poprzez wysiewanie roślin miododajnych na działkach, w ogródkach przydomowych czy na balkonach oraz zachęcanie innych do takiego postępowania. Zrozumienie konieczności tego typu działań pomoże ochronić, niezwykle ważne dla życia człowieka, owady zapylające.

Zdjęcia (archiwum gminy):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *