REKLAMA

W Końskich powstanie kino mieszczące sto osób?

Trwa przebudowa budynku po Gimnazjum nr 2 w Końskich, który w przyszłości będzie służył jako siedziba Miejsko-Gminnego Domu Kultury. W miejscu starej sali gimnastycznej powstanie kameralna sala koncertowo-kinowa, która pomieści około stu osób.

REKLAMA

Sala wchodząca w skład nowego budynku MGDK Końskie zostanie wyposażona w scenę oraz projektor. Scena będzie służyć kameralnym koncertom oraz spektaklom, jednak największe emocje budzi kino, które tam powstanie.

REKLAMA

Jak poinformował nas dyrektor MGDK w Końskich Piotr Salata, podejmie on starania, by nawiązać współpracę z dystrybutorami i być w stanie zapewnić weekendowe seanse  premierowych filmów.

W dalszych planach przebudowy budynku na potrzeby Koneckiego Centrum Kultury jest także stworzenie sali widowiskowej na około 300-400 osób, co ułatwiłoby funkcjonowanie kina, ponieważ pomieszczenie na nie przeznaczone mogłoby być niezależne od innych, odbywających się w Domu Kultury wydarzeń i służyć wyłącznie jako sala kinowa.

Przypominamy, że przez jakiś czas kino funkcjonowało w oranżerii egipskiej w Parku Miejskim, a przy ulicy 1 Maja Końskich funkcjonowało kino Adria (wcześniej Pegaz). Zostało ono zlikwidowane w roku 2009 ze względu na niskie przychody. Od tej pory w Końskich nie ma kina. Plany odnośnie powstania nowego kina w Końskich pojawiły się już w 2016 roku, kiedy to powstał projekt „TAK dla kina w Końskich” (do grupy popierającej pomysł zapisało się blisko 3 tysiące osób), cały czas trwały rozmowy z włodarzami oraz dyrektorami instytucji kultury. Kino jednak do tej pory nie powstało.

REKLAMA

2 thoughts on “W Końskich powstanie kino mieszczące sto osób?

  1. W Końskich było kino, kilka lat temu ukazał się tez artykuł w gazecie o środkach z unii bodajże przeznaczonych na odrestaurowanie starych pomieszczeń na salę kinową i restaurację; miało zostać stworzone takie „centrum kultury” pomieszczenia zostały wyremontowane ale bynajmniej nie na kino?.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *