REKLAMA

W Krasnej powstanie sala gimnastyczna! [zdjęcie]

Gmina Stąporków pragnie zapewnić dzieciom oraz młodzieży najlepsze warunki do rozwoju oraz nauki, również jeśli chodzi o sport. Dostosowując się do potrzeb młodych ludzi, podjęto decyzję o stworzeniu nowego obiektu sportowego. Kilka dni temu została podpisana umowa na budowę sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w miejscowości Krasna. Projekt w ramach wsparcia rządowego uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 miliona złotych, przy wkładzie własnym gminy, wynoszącym 450 tysięcy złotych.

REKLAMA

Źródło: Gmina Stąporków na Facebooku.

Powierzchnia zabudowy obiektu to 600 m2, natomiast powierzchnia użytkowa to 550m2. Oprócz nowej sali gimnastycznej w budynku znajdą się również: szatnie i umywalnie z toaletami, również dla osób z niepełnosprawnościami, magazyn na sprzęt sportowy, pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego, sala fitness, a także dwukondygnacyjne zaplecze socjalno-techniczne. Sala gimnastyczna zostanie połączona z częścią szkolną łącznikiem ułatwiającym przemieszczanie się pomiędzy budynkami.

REKLAMA

Możliwość realizacji tej inwestycji powstała dzięki pozyskanym środkom rządowym – „Wszyscy wiemy jak ważny wpływ na dzieci mają zajęcia sportowe, dlatego robię wszystko co w mojej mocy aby uczniowie z całej gminy mieli szeroki dostęp do takich zajęć. Serdecznie dziękuję polskiemu rządowi oraz Posłowi Mariuszowi Goskowi za skuteczne wspieranie działań gminnych. Warto było czekać na tak duże dofinansowanie do budowy sal gimnastycznych” – dodaje Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

Jak przekazuje burmistrz Dorota Łukomska, w planach jest również stworzenie sali gimnastycznej przy PSP nr 1 w Stąporkowie – „Zgodnie z obietnicą po uzyskaniu środków na budowę sali gimnastycznej w Krasnej złożyliśmy wniosek na budowę sali gimnastycznej przy PSP nr 1 w Stąporkowie, na którą pozyskaliśmy 4 mln 500 tyś zł ze środków rządowych. Obecnie przygotowujemy się do przetargu” – mówi Dorota Łukomska.

To jednak nie wszystko, bowiem w przyszłości ma powstać także nowy budynek użyteczności publicznej w Niekłaniu Małym, a świetlica w Świerczowie przejdzie przebudowę.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *