REKLAMA

W Mikołajki rozświetlono choinkę w Stąporkowie [fotorelacja]

Doskonała zabawa towarzyszyła iluminacji choinki w Stąporkowie. Do tańca i wspólnych śpiewów dała porwać się między innymi burmistrz Dorota Łukomska. Czwartkowa świąteczna impreza odbyła się na placu przed budynkiem Domu Kultury. 

REKLAMA

„Tak jak widać pomimo, że jest troszkę mroźno to dzieciaki bawią się fantastycznie i dorośli, którzy z nimi przyszli też bawią się fajnie. Czy mamy największą choinkę w powiecie? Z tego co wiem to tak i dobrze uzupełnia się z naszym największym w powiecie grzejnikiem. Dzieciom i mieszkańcom życzę przede wszystkim radości na co dzień, dobrego zdrowia i łask bożych na każdy dzień.” – powiedziała nam Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

REKLAMA

Mikołajkowe wydarzenie poprowadziła Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. –„Dzisiaj prezentują się placówki z terenu gminy Stąporków. Są zarówno publiczne przedszkola, jak i niepubliczne działające na terenie miasta i gminy. Są również placówki oświatowe: z Odrowąża, Krasnej, z jedynki i dwójki stąporkowskiej. Wszyscy chętnie włączyli się w ten radosny dzień po to byśmy pamiętali o tym, że wchodzimy w okres świąteczny, okres radości, magiczny i czas prezentów dla wielu uczniów i dzieciaków z przedszkoli. Mamy też świetlice środowiskowe z Huciska i Stąporkowa” – wyliczała dyrektor Sorn.

Zapalenia choinki dokonała burmistrz Łukomska w towarzystwie przedszkolaków oraz samego Świętego Mikołaja –„Tutaj w Biegunie Ciepła jest mi ciepło, bardzo ciepło. Czekamy na większe mrozy i na śnieg przede wszystkim by renifery mogły pociągnąć sanie. Dzieci ze Stąporkowa są jedyne w świecie, niepowtarzalne i najfajniejsze. Dla wszystkich mieszkańców Stąporkowa: dzieci, dorosłych, tych co zasłużyli na prezenty, tych co zasłużyli na rózgę życzę wszystkiego, wszystkiego najlepszego, niech im się dobrze dzieje, niech żyją w zdrowiu, pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń – życzy Święty Mikołaj”  – mówił nam uwielbiany przez dzieci św. Mikołaj.

Iluminacji w Stąporkowie towarzyszył także minikiermasz ozdób i gadżetów świątecznych. Ta impreza tak naprawdę otworzyła cykl bożonarodzeniowych wydarzeń, które w najbliższym czasie będą miały miejsce w tej gminie –„W sobotę mamy koncert charytatywny, gdzie też zbieramy różnego rodzaju przedmioty na taki kiermasz charytatywny. 14 grudnia również mamy kiermasz połączony z Przeglądem Rękodzieła Artystycznego i Ludowego, na który zapraszamy twórców. Wówczas będziemy świętować też jubileusz 35-lecia Zespołu Ludowego z Mokrej, a później planujemy taką Wigilię dla artystów. Kręcimy się wokół tej świątecznej atmosfery, ozdób świątecznych, radości i nastroju świątecznego.” – mówi Katarzyna Sorn.

Radość i nastrój bożonarodzeniowy, a przede wszystkim uśmiechy dzieci zdominowały czwartkową imprezę zorganizowaną z okazji zapalenia lampek na stąporkowskiej choince.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *