REKLAMA

W mrozie maszerowali na 25 kilometrów. Mnóstwo uczestników rajdu [wideo, zdjęcia]

Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się XXI edycja Zimowego Marszu na 25 kilometrów, który w sobotę zorganizował konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Na trasę prowadzącą wokół Końskich wyruszyło ponad 270 piechurów!

REKLAMA

O godzinie 9:00 spotkali się oni pod biurem PTTK Końskie w Parku Miejskim. Następnie kilkoma autokarami grupy przejechały pod Klasztor w Kazanowie, gdzie miał miejsce start marszu. Tam kilka słów do przybyłych na Konecczyznę powiedzieli działacze PTTK-u: Wojciech Pasek oraz Magdalena Weber. Każdy z uczestników rajdu otrzymał też mapę oraz specjalną plakietkę.

W XXI Zimowym Marszu na 25 kilometrów udział wzięło  ponad 270 osób  z różnych miejscowości: Końskich, Kielc, Opoczna, Skarżysko-Kamiennej. Marsz zaliczany jest do klasyfikacji Superpiechura Świętokrzyskiego, a wiele osób w nim uczestniczących stara się właśnie o ten tytuł.

REKLAMA

Opracowana trasa poprowadziła piechurów z Kazanowa przez Skałki Piekło koło Nieba, okolice miejscowości Piła, Kamienny Krzyż, aż do Rogowa. Tam w Wiejskim Domu Kultury miało miejsce oficjalne zakończenie rajdu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *