REKLAMA

W niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Wielu konecczan groby odwiedza już dziś [wideo, zdjęcia]

W niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku zapowiada się ona jednak inaczej niż dotychczas ze względu na epidemię koronawirusa. Na cmentarzu w Końskich już dziś wiele osób odwiedza groby swoich bliskich. Zapytaliśmy o powody, dla których w to miejsce wybrali się przed tym dniem.

REKLAMA

Na koneckim cmentarzu już dziś pojawiło się wielu odwiedzających groby swoich bliskich, a większość z nich w rozmowie z nami deklarowała, że nie pojawi się tam podczas dnia Wszystkich Świętych, by uniknąć nadmiernych tłumów.

Początkowo przy cmentarzu w Końskich, jak co roku na początku listopada miała mieć miejsce zmiana organizacji ruchu. Wiemy jednak, że w nadchodzący weekend ruch drogowy będzie tam przebiegać bez zmian. Ponadto w tkn24.pl będziemy Państwa informować o wszystkim co będzie się działo podczas świątecznego weekendu w naszym regionie.

REKLAMA

Pamiętajmy jednak, że tegoroczne obchody dnia Wszystkich Świętych różnić się będą od tych, które znamy z poprzednich lat. Wiele osób zrezygnuje z przyjazdu na groby bliskich ze względu na rosnący przyrost zakażeń koronawirusem w kraju, mnóstwo zdecyduje się także przyjść przed niedzielą lub w poniedziałek. Nie oznacza to jednak, że 1 listopada na cmentarzach nie będzie tłumów.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *