REKLAMA

W niedzielę w ŚODR dzień otwarty. Królować będą produkty regionalne i zwierzęta hodowlane!

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi 2019 oraz XIV Świętokrzyską Wystawę Zwierząt Hodowlanych! Imprezie towarzyszyć będzie jarmark z najlepszymi regionalnymi produktami Ziemi Świętokrzyskiej!

REKLAMA

REKLAMA

W niedzielę 30 czerwca odbędzie się niezwykłe wydarzenie organizowane również z myślą o zwierzętach hodowlanych -XIV Świętokrzyska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Od 9:00 do 15:00 będzie można zwiedzać stoiska wystawowe i pole doświadczalne, a w międzyczasie odbędą się między innymi występy zespołów ludowych. W trakcie Wystawy zobaczyć będzie można m.in. bydło mleczne, owce, kozy, alpaki, króliki oraz gęsi, gołębie i drób ozdobny. Podczas dnia otwartego zobaczyć będzie można także najnowszy rolniczy sprzęt – na przykład ciągniki.
Plan wydarzenia:
9:00
– Pokaz zwierząt na ringu
– Występy zespołów ludowych
10:00
– Oficjalne otwarcie (główna estrada)
– Wręczenie nagród w konkursach wojewódzkich:

  • AgroLiga 2019
  • Piękne i Bezpieczne Gospodarstwo Agroturystyczne 2019

11:00

– Występy zespołów ludowych

12:00

– Ogłoszenie czempionatów XIV Świętokrzyskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych

– Wręczenie nagród rolnikom i firmom za wieloletnią współpracę z ŚODR

– Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze stoisko wystawowe DOD 2019

12:45

– Występy zespołów ludowych

Imprezie towarzyszyć będzie jarmark żywności regionalnej marki Świętokrzyska Kuźnia Smaków. Podczas jarmarku dwudziestu producentów, rzemieślników, przetwórców rolnych funkcjonujących w ramach szlaku kulinarnego i marki Świętokrzyska Kuźnia Smaków® oferować będzie certyfikowane produkty tradycyjne charakterystyczne dla regionu świętokrzyskiego. Wśród prezentowanych produktów znajdą się m.in. soki tradycyjne od Kotów z Bielin, wędliny z Wąchocka i Kapałowa, sery z serowni od Łukasików, „Podłazy”, od Królowej z Pakuł oraz wykwintne sery kozie z „Farmy Jaga”, oleje z „Olejarni Zagłoba”, miody od Kędrackiego i Słupika, pieczywo z piekarni od Sajeckich z Wąchocka, kasze i mąki gryczane i jaglane z kaszarni z Antoniowa i Lisowa, słynne lody od Kingi Trepki z Nowej Słupi oraz wiele innych produktów z oferty ŚKS.

Nasz DOD to wspaniała impreza na świeżym powietrzu i doskonała okazja na ciekawe spędzenie czasu w niedzielny poranek i popołudnie. Start imprezy już o godzinie 09:00.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *