REKLAMA

W piątek działania ‚bezpieczne przejście’ w powiecie koneckim

W najbliższy piątek 24 maja na drogach powiatu koneckiego policjanci prowadzić będą działania pn. „Bezpieczne przejście”. Podczas prowadzonej akcji, funkcjonariusze szczególnym nadzorem obejmą przejścia dla pieszych. Celem prowadzonych działań będzie poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych.

REKLAMA

Jednym z najczęstszych wykroczeń, popełnianych przez kierujących, jest wyprzedzanie innego pojazdu na oznakowanym przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, przekraczanie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym oraz używanie telefonu komórkowego w czasie jazdy.

REKLAMA

W trakcie prowadzonych działań, policjanci w sposób zdecydowany reagować będą na wszystkie wykroczenia kierowców, które w swoim następstwie mogą wpływać na zagrożenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jednocześnie mundurowi zwracać będą uwagę na pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w szczególności przechodzą przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Funkcjonariusze w sposób zdecydowany będą reagować na wykroczenia kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego, będą zagrażać bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych. Mundurowi zwrócą również uwagę na wykroczenia najczęściej popełniane przez pieszych, takie jak przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Pamiętajmy, że jadąc nawet z niewielką prędkością, auto nie jest w stanie od razu zatrzymać się w miejscu. Okażmy cierpliwość i nie wchodźmy na przejście dla pieszych wprost przed jadący pojazd. Korzystajmy z elementów odblaskowych, gdyż znacząco poprawiają one naszą widoczność na drodze.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *