REKLAMA

W przemyśle warto korzystać z nietypowych, innowacyjnych rozwiązań. Zobacz, jakie możliwości dają ultradźwięki

Rywalizacja na wolnym rynku to wyścig pomiędzy przedsiębiorstwami, w którym nie ma mety. W branżach związanych z szeroko pojmowanym przemysłem jest to szczególnie widoczne. Ten, kto zdobędzie przewagę nad konkurencją w jakimkolwiek elemencie, ten ma ogromną szansę wysforować się do przodu. Co za tym idzie: dostać korzystniejsze kontrakty, zwiększyć zyski, rozwinąć firmę. Nawet w takich dziedzinach jak konserwacja maszyn można wiele ugrać. Profesjonalne myjki ultradźwiękowe świadczą o tym niezbicie.

REKLAMA

Wysłużone części stają się jak nowe. Dokładne czyszczenie to ważny proces podczas regeneracji podzespołów

REKLAMA

Wiele różnorodnych, skomplikowanych urządzeń do prawidłowego funkcjonowania wymaga stosowania stosownie dobranych płynów eksploatacyjnych. Redukcja tarcia, obniżenie temperatury, wytworzenie ciśnienia na określonym poziomie… Z czasem wytrącone osady lub resztki tych płynów odkładają się na powierzchni elementów składowych. W efekcie misternie skonstruowany układ zostaje zaburzony, brud nigdy nie pozostaje bez wpływu na działanie części mechanicznych. Nowoczesne myjki ultradźwiękowe są w stanie usunąć wszelkiego typu zanieczyszczenia z niezrównaną dokładnością. Skąd się bierze ich nadzwyczajna efektywność? Przedstawiciele firmy Rotortech – dystrybutora myjek marki Tierratech na Polskę – wskazują na pomysłowe wykorzystanie zjawiska kawitacji. Wytwarzane przez ultradźwięki mikroskopijne pęcherzyki ulegają implozji, co skutecznie odrywa cząsteczki brudu od powierzchni czyszczonych podzespołów. Całość odbywa się w specjalnym roztworze.

Myjki ultradźwiękowe skutecznie docierają nawet do niedostępnych zdawałoby się zakamarków

Opisywana powyżej metoda zdecydowanie wyróżnia się in plus na tle pozostałych. Przy stosowaniu tradycyjnych sposobów usunięcie zanieczyszczeń z wszelkich drobnych szczelin, załamań sprawia mnóstwo kłopotów, a ponadto zajmuje zdecydowanie zbyt dużo czasu. Jak wszem i wobec wiadomo, wiele elementów maszyn przemysłowych charakteryzuje się specyficznie dobranymi kształtami, którym z różnych praktycznych względów daleko do idealnej gładkości. W przypadku myjek ultradźwiękowych rzeczony problem w ogóle nie występuje. Należy jedynie zadbać o to, aby poddawane zabiegowi czyszczenia części zostały dokładnie zanurzone w cieczy. Wszelkie wątpliwości powinna rozwiać lektura załączonej instrukcji obsługi. Z pewnością producent lub dystrybutor myjek ultradźwiękowych precyzyjnie wyjaśni nabywcom wszystkie niuanse i procedury, których należy się trzymać.

Materiał partnera

REKLAMA

Dodaj komentarz