REKLAMA

W Rogowie uczcili swojego patrona [zdjęcia]

Jak co roku w maju społeczność Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Rogowie uroczyście obchodzi Święto Patrona swojej szkoły.

REKLAMA


Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym w Rogowie, odprawioną przez księdza Kazimierza Granowicza. Następnie kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II złożyli wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie Marcin Zieliński, reprezentant gminy Końskie Krzysztof Jasiński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka, dyrektorka szkoły w Rogowie Beata Gawrońska, wychowawcy klas wraz z uczniami, przedstawiciele rodziców, sołtys Rogowa Marek Kozerawski oraz poetka Janina Malicka.

Następnie w sali gimnastycznej odbyła się piękna i wzruszająca akademia, podczas której przedstawiono życiorys Karola Wojtyły w formie teatru cieni. Nie zabrakło również wierszy oraz pięknych pieśni i piosenek wykonanych przez szkolny chór, jak i solistów. Bardzo pozytywnie przez widownię został odebrany pokaz taneczny w wykonaniu uczniów klasy III, jak również występ przedszkolaków. Jeden z uczniów wcielił się w postać samego papieża recytującego jego wiersz.

REKLAMA

Podczas tegorocznych obchodów święta szkoły nie zabrakło wspólnego odśpiewania ulubionej pieśni papieża pt. ,,Barka”, przepysznych kremówek i konkursów klasowych: na najpiękniejsze ,,Serce dla Papieża” (dla przedszkola i klas I-III) oraz ,,Tortu dla papieża” (dla klas IV-VIII) z zebranych wcześniej przez uczniów różnego rodzaju materiałów. Prace były tak kreatywne, że wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami.

„Dzień ten zapisze się na kartach historii szkoły jako naprawdę wyjątkowy. Jesteśmy dumni , że nasza szkoła nosi imię tak wspaniałego człowieka i powinniśmy brać z niego przykład” – podsumowała uroczystość dyrektorka szkoły.

Akademię przygotowały nauczycielki: Anna Dzierzgwa, Ewelina Kiepas, Dorota Sidor, Monika Kosmal oraz Julita Moczarka.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *