REKLAMA

W Smykowie jasełka w nowym przedszkolu! [wideo, zdjęcia]

Przepiękne jasełka przygotowała społeczność Przedszkola w Smykowie. Po raz pierwszy w zupełnie nowym przedszkolu odbyła się taka uroczystość. 

REKLAMA

Świąteczne spotkanie krótką modlitwą rozpoczął ksiądz Adam Ślusarczyk, następnie jeden z rodziców dzieci odczytał fragment Pisma Świętego poświęcony narodzinom Jezusa Chrystusa. Potem przyszedł już czas na przepiękne jasełka, w które zaangażowane były wszystkie przedszkolaki ze Smykowa, a podczas występu wszyscy mali aktorzy, a także widzowie wspólnie kolędowali –„To rzeczywiście pierwsza taka uroczystość. Zaangażowała się cała społeczność: nauczyciele, wszyscy pracownicy tego przedszkola, rodzice. Chciałam by te jasełka były szczególne, rodzinne i żeby się już na stałe wpisały do kalendarza naszego przedszkola.” – mówiła nam Dorota Kołodziejczyk, dyrektor Przedszkola w Smykowie.

REKLAMA

Życzenia pani dyrektor się urzeczywistniły, bo świąteczne widowisko wypadło naprawdę znakomicie. Po jasełkach głos zabrał wicewójt Smykowa Jerzy Duda, który przy okazji razem z przewodniczącą Rady Gminy Danutą Jarek wręczył dzieciakom kosz pełen łakoci –„Rodzice, dziadkowie bardzo to przeżywają, bo to podejrzewam, że Wasz pierwszy taki publiczny występ i jest bardzo udany. Gratuluję pani dyrektor, gratuluję paniom. Widać, że przedszkole jest dla tych dzieci takim chyba drugim domem rodzinnym […] Chcę przeprosić w imieniu wójta, który bardzo chciał być na tym spotkaniu, chciał się przywitać z Wami. Natomiast natłok obowiązków, duża liczba gości i nie mógł. W imieniu wójta i Rady Gminy chcieliśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia dla dzieciaków, dla wspaniałych gości. Życzymy tradycyjnie wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia. Oby te święta były dla nas radosne i szczęśliwe.” – mówił wicewójt Duda.

Przedszkole w Smykowie to zupełnie nowy obiekt, który świętuje dopiero miesiąc swojego działania –„Mamy trzy oddziały, w których uczy się 60 dzieci w wieku od 2,5 roku do 5 lat. Każdy oddział jest podzielony pod względem wieku. Oddziały mają swoje nazwy, jest tu pięknie. Mamy do dyspozycji stołówkę, catering, dwa zaplecza kuchenne. Jest dużo przestrzeni, wygody, dużo zabawek, wszystko fajnie jest.” – opowiada nam dyrektor Kołodziejczyk.

W przedszkolu obecnie funkcjonują trzy oddziały, ale jest możliwe by powstał jeszcze czwarty. Obiekt jest świeży i bardzo zadbany. To z całą pewnością przedszkole XXI wieku. Podczas jasełek rodzice i goście chętnie zwiedzali budynek, a także tradycyjnie wszyscy składali sobie najserdeczniejsze życzenia.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *