REKLAMA

W Stąporkowie debatowano na temat bezpieczeństwa w szkołach [zdjęcia]

W Urzędzie Miejskim w Stąporkowie odbyło się spotkanie konsultacyjne z dyrektorami szkół gminy Stąporków, któremu przewodniczyła burmistrz Dorota Łukomska. Podczas zebrania obradowano na temat wytycznych dla szkół w świetle obowiązujących przepisów dotyczących walki z koronawirusem.

REKLAMA

We wtorek 1 września rozpocznie się kolejny rok szkolny. Niestety sytuacja epidemiczna stawia dyrektorów poszczególnych placówek w trudniej sytuacji. W trosce o bezpieczeństwo dzieci, pedagogów i pracowników placówek, burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska zaprosiła na spotkanie dyrektorów szkół z terenu gminy, które odbyło się w Urzędzie Miasta. Na audiencji zostały omówione rządowe instrukcje bezpieczeństwa i sposoby ich wdrażania, ale dodatkowo, burmistrz zasugerowała wdrożenie lokalnych planów zabezpieczenia przed epidemią.

REKLAMA

Dyrektorzy zostali poproszeni o:

– umożliwienie zapoznania się kadry pedagogicznej i pracowników szkół ze składem płynów dezynfekujących oraz innych środków sanitarnych,

– zwrócenie się do pracowników, aby wykorzystywali urlop po uczestnictwie w weselu czy też pracy dodatkowej związanej z obsługą wesel,

– dostosowanie ewentualnego zdalnego systemu nauczania, tak aby nauczyciele prowadzili zajęcia ze szkoły,

W czasie prowadzonych rozmów został poruszony temat możliwości nauczania w systemie 30-minutowych lekcji i 30-minutowych przerw dla klas 1-3.

W ślad za wprowadzonymi obostrzeniami, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczniom, do szkół dowożone będą te dzieci, które mieszkają w strefie objętej dowozem. Na czas epidemii ustalona zostanie sieć przystanków.

Dodatkowo podjęto decyzję o wydaniu zakazu wchodzenia na teren szkół osobom postronnym oraz zakazu korzystania z zewnętrznych obiektów sportowych w godzinach nauczania, nie będzie także możliwe wynajmowanie hal sportowych i innych wewnętrznych obiektów sportowych. Zakazy te obowiązywać będą do odwołania.

Rodzice uczniów otrzymają wszystkie regulacje drogą mailową od wychowawców klas lub dyrektorów szkół.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “W Stąporkowie debatowano na temat bezpieczeństwa w szkołach [zdjęcia]

  1. Po jutrze dzieci idą podobno do szkoły, a rodzice NIC nie wiedzą , co gdzie i jak będzie. Największy jest problem dzieci z młodszych klas, jak z dowozami, o której godzinie, aby zdążyć zaprowadzić dziecko, pójść na BUS-a do pracy, kiedy odebrać, zero info. Starsze dzieci zwłaszcza ze Stąporkowa sobie poradzą mając szkołę na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *