REKLAMA

W Stąporkowie powstaje miasteczko rowerowe. Niebawem Pumptrack i Skatepark [wideo, zdjęcia]

Wiele inwestycji prowadzonych jest na terenie sołectw gminy Stąporków, ale  dzieje się także w samym mieście. Sprawdzamy co władze gminy zaplanowały dla terenów miejskich. To choćby planowana rozbudowa remizy OSP. 

REKLAMA

„Aktualnie trwa budowa miasteczka rowerowego przy ulicy Piłsudskiego w Stąporkowie. W najbliższym czasie ogłosimy przetarg na budowę pumptracka i skateparku przy ulicy Miłej. Ogłosimy też przetarg na zagospodarowanie terenu przy zbiorniku” – mówi nam Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

REKLAMA

To nie wszystkie planowane inwestycje w samym Stąporkowie. W najbliższych dniach ruszą przetargi także na budowę boiska na Osiedlu Leśnym oraz rozbudowę remizy OSP w samym mieście. Obecnie trwa też budowa drogi przed Urzędem Miejskim oraz chodnika w tym miejscu.

REKLAMA

3 thoughts on “W Stąporkowie powstaje miasteczko rowerowe. Niebawem Pumptrack i Skatepark [wideo, zdjęcia]

 1. Konecczanka pisze:

  Mówiłam już dawno, żeby w Końskich zrobić ale gdzie tam! W tym mieście o młodych się nie myśli. W tym mieście młodych się wypędza.

 2. Sławomir pisze:

  Jak najbardziej słusznie budowa miasteczka rowerowego. jedyna moja wątpliwość to bliskość drogi wojewódzkiej 42. Dojazd do tegoż przybytku będzie się odbywał albo chodnikiem dla pieszych albo drogą 42. Nie wiem co gorsze

 3. Nemo pisze:

  Fatalna lokalizacja, zgodnie z prawem dziecko 11 letnie nie może legalnie przyjechać z rodzicem chodnikiem, tylko musi drogą – a to nie jest jakaś boczna mało ruchliwa uliczka. A przecież to dziecka ma tam się uczyć. Lub przyjechać z rodzicem autem z rowerem w środku i parkować … no właśnie, gdzie ? Na czyimś parkingu … DIno czy na parkingu kościelnym ?
  A może Biedronka się zgodzi aby tam parkowali … wątpię …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *