REKLAMA

W województwie świętokrzyskim są już pierwsi zaszczepieni [zdjęcia]

W niedzielę 27 grudnia o godzinie 10.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach podano pierwszą szczepionkę w województwie świętokrzyskim przeciwko COVID – 19. Zgodnie z zapowiedziami, w całym kraju, rozpoczęto dziś szczepienia przeciwko COVID – 19. W pierwszej turze szczepionki otrzymały placówki lecznicze w Kielcach i Starachowicach.

REKLAMA

Dziś w szpitalu zespolonym w Kielcach podano piętnaście dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi, które otrzymali pracownicy medyczni placówki. Pierwszym pacjentem, który został zaszczepiony w województwie świętokrzyskim jest dr nauk medycznych Krzysztof Bidas zastępca dyrektora do spraw medycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

REKLAMA

Szczepionkę otrzymali również Wiesława Nowocień dyrektor do spraw pielęgniarstwa i położnych, Bartosz Stemplewski dyrektor naczelny placówki, profesor Stanisław Głuszek kierownik kliniki chirurgii ogólnej, onkologicznej i endokrynologicznej, jednocześnie rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Marek Bogusławski wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. Wśród osób zaszczepionych jest również Paweł Barucha przewodniczący Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej, kierownicy klinik szpitala oraz pielęgniarki.

Szczepienia przeciwko COVID-19 to jedna z najbardziej złożonych operacji logistycznych w historii Polski. Wszelkie najnowsze informacje dotyczące sytuacji związanej ze szczepieniami w naszym kraju można znaleźć na stronie gov.pl/szczepimysie. Można znaleźć tutaj najświeższe doniesienia, komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.

Przypomnijmy, że w tak zwanym „etapie zero” szczepieni będą pracownicy medyczni, a także osoby związane np. Domami Pomocy Społecznej. Póki co nie wiadomo kiedy ten etap się zakończy.

Zdjęcia i tekst – Urząd Wojewódzki w Kielcach:

REKLAMA

One thought on “W województwie świętokrzyskim są już pierwsi zaszczepieni [zdjęcia]

  1. zibik pisze:

    Wyrazy współczucia dla rodzin, no chyba że to sól fizjologiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *