REKLAMA

Wakacyjne warsztaty z tworzenia gier w Końskich [wideo, zdjęcia]

Jeszcze przez dwa kolejne wtorki (11 i 18 lipca) w Koneckim Centrum Kultury będą organizowane bezpłatne warsztaty tworzenia gier komputerowych. W ostatni wtorek zajrzeliśmy na zajęcia z naszą kamerą.

REKLAMA

Tworzenie gry zaczyna się od pomysłu lub wstępnej koncepcji oraz wymaga kreatywności, o czym doskonale wie młodzież biorąca udział w tych spotkaniach. Podczas drugiego dnia zajęć  tworzyli oni prostą grę, przypominającą te pojawiające się na starych telefonach.

Więcej o tym powiedział Maciej Karbownik – prowadzący oraz twórca gier komputerowych – „Będziemy tworzyć w programie GameMaker, który jest dość starym narzędziem, ale bardzo solidnym dzięki któremu dzieciaki będą w stanie stworzyć to co już pierwszego dnia zaplanowaliśmy i zobaczymy dopiero co wyjdzie, mamy schemat ale idziemy za marzeniami. Zaplanowaliśmy taką krótką grę z widokiem z góry w której sterujemy postacią, a dookoła pojawiają się różnego rodzaju przeciwnicy i staramy się tak manewrować, żeby móc ich pokonać i przejść do kolejnego poziomu. Brzmi dość prosto ale liczę na kreatywność naszych uczestników którzy dołożą swoje elementy i będą mogli być z tej gry potem dumni”.

REKLAMA

„Chcę tworzyć gry i w nie grać, po prostu lubie programowanie” – oznajmił Mateusz Burtan – jeden z uczestników zajęć, dodając, że zajęcia mu się podobają.

Zajęcia odbędą się jeszcze w dniach 11 i 18 lipca oraz zostaną podzielone na dwie grupy wiekowe: 10-13 lat oraz 14-18.

Nie jest wymagana znajomość programowania, potrzebny jest tylko własny laptop. Zapisy pod numerem: 530 496 196.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *